Які міжнародні дії чи підходи можуть вплинути чи змінити політику Росії щодо України? Думки респондентів у різних країнах розійшлися, пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.
Соціологічне дослідження "Як Захід сприймає Україну і що Захід очікує від України" було проведено на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES) Фонду Віктора Пінчука і американською компанією Schoen Cooperman Research у грудні 2021 – січні 2022 рр. у шести державах – найбільш впливових партнерах нашої країни в НАТО та ЄС – США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі.
Німці (і населення, і «професіонали») віддали перевагу виключенню РФ з міжнародної торгівлі (18/29%), приблизно стільки ж вибрали відповідь «Нічого. Росія не піддасться західному тиску» (22/27%). Очікувано найменш популярна в німецькому суспільстві ідея постачати Україні озброєння (5/7%). Хоч як дивно, але ще менше в силу зброї вірять французи (4/0%), найпопулярніша в них відповідь — про стійкість РФ до західного тиску (24/18%) і виключення Росії з міжнародної торгівлі (16/26%). Респонденти з третьої країни — члена Євросоюзу Польщі вірять в ефективність додаткових санкцій (21/17%) і виключення з міжнародної торгівлі (20/21%). У тому, що на Росію не вплинуть жодні дії міжнародної спільноти, впевнена п'ята частина американців (20/17%), приблизно стільки ж покладають надії на додаткові санкції (17/22%). Третина (31%) «звичайних» канадців взагалі губиться в здогадах і не може зупинити свого вибору на жодному запропонованому запобіжникові для Росії, ще третина вагається між додатковими санкціями та виключенням із міжнародної торгівлі. І лише британці покладають надії не тільки на цей захід, а й помітно більше, ніж їхні союзники з НАТО, — на силу поставленої Україні зброї (16/15%), що яскраво довели реальні дії Великої Британії цього тижня.
Опитування у кожній країні проводилося методом особистого інтерв'ю у двох групах – «звичайного населення» (репрезентативна вибірка дорослого населення чисельністю 600 осіб) та серед «професіоналів» (по 185 осіб у кожній країні). До «професіоналів» було віднесено представників сфери технологій, бізнесу, послуг/консалтингу, фінансів, охорони здоров'я, юриспруденції, медіа/розваг, які мають вищу освіту та перебувають у власній країні у верхній чверті або третині за величиною свого річного доходу.
Докладніше про результати масштабного соцопитування читайте у статті Тетяни Силіної “Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах”.