РПЦ прокоментувала створення в Україні Автокефальної помісної православної церкви і призначення нового голови. На думку протоієрея Московського патріархату Миколи Балашова, об'єднавчий собор, який пройшов сьогодні в Києві, є "неканонічним зібранням осіб". Про це інформує у суботу, 15 грудня, Інтерфакс.
"Неканонічні збори осіб, які почасти мають, а здебільшого – не мають законної архієрейської хіротонії під загальним керівництвом мирянина і глави держави, а також приїжджої особи, яка нічого не розуміє на місцевій мові, обрали неканонічного "архієрея" таким же неканонічним предстоятелем. Для нас ця подія рівно нічого не означає", – сказав Балашов.
Також в УПЦ МП назвали митрополитів Симеона (Шостацкого) і Олександра (Драбинко), які, незважаючи на заборону, взяли участь об'єднавчому соборі, розкольниками.
"Не розумію, на що сподівалися два архієреї законної Української православної церкви, які на нього прийшли. Шкода їх усіх. Сумна доля", - додав Балашов.
Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви. Також президент Петро Порошенко привітав українців зі створенням в Україні Автокефальної Помісної Православної Церкви. 6 січня Україна отримає від Вселенського патріарха Томос про створення об'єднаної церкви в Україні.
Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Синод визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.
13 грудня речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що Томос щодо автокефалії голові помісної православної церкви, якого оберуть на Об'єднавчому соборі, вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня.
Детальніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".