UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії вже охрестили відмову України від ЄС прикладом прагматизму

Відмова Києва від угоди з ЄС є сенсацією, продиктованою практичними міркуваннями, вважає голова комітету з міжнародних справ Ради Федерації Михайло Маргелов.

Рішення України зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом є прикладом прагматичної політики, заявив голова комітету з міжнародних справ Ради Федерації Михайло Маргелов.

За його словами, зовнішня політика України тільки здається екстравагантною, а насправді вона є практична.

"Хоча, звичайно, те, що відбулося у четвер, - безперечна сенсація, якщо врахувати все, що було наговорено і навіть напрацьовано заради асоціації з Євросоюзом. Щоправда, були поодинокі прогнози, які стверджували, що все саме так і станеться, що в останній момент Україна дасть хід назад. Вона і дала цей хід", зазначив сенатор.

На його думку, підозри у можливості такого кроку виникли на стадії обговорення закону, за яким опальна екс-прем'єр України Юлія Тимошенко могла б лікуватися у Німеччині, і Євросоюз включив до переліку умов угоди полегшення її долі.

"І ось фракція правлячої партії у Раді провалює цей закон. Але ж це верхівка саме правлячої партії і затіяла всю історію з асоціацією з Євросоюзом. За тією ж логікою президент Янукович у Відні говорив про незмінність шляху України до Євросоюзу, а в той же час Кабінет міністрів України підготував документ, в якому уряд зрікся "європейського вибору", - підкреслив Маргелов.

"І, судячи з усього, своєчасно", - додав при цьому він.

Сенатор пояснив, що вже на стадії підготовки до асоціації економіка України дала відчутний крен через падіння торговельних відносин з СНД.

"А Євросоюз, очевидно, не збирається компенсувати ці втрати цілком. Потрапляти ж в кабалу МВФ Україні не хочеться - там за кожним позиченим доларом випливає вимога соціально-економічного, а бо й політичного порядку. Наприклад, підвищити тарифи на газ для побутових споживачів України", сказав М.Маргелов.

Він вважає, що тепер, на його думку, курс України буде обговорюватися в рамках тристоронньої комісії за участю Євросоюзу і Росії, і щось говорити про можливі результати роботи цієї комісії передчасно.

"Але слід врахувати, що уряд України дав прямий наказ міністерствам і відомствам вжити заходів щодо внесення до різних програм змін, спрямованих на розвиток торгівлі, виробничої кооперації та обмін технологіями з країнами-членами СНД", - сказав Маргелов.

Як відомо, Кабмін призупинив процес підготовки до укладення асоціації між Україною та ЄС. Розпорядження від 21 листопада 2013 року № 905-р підписано прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

ТАКОЖ: Уряд Азарова зупинив підготовку до асоціації і починає переговори з Росією

Як наголошується в розпорядженні, призупинення потрібне для "більш детального вивчення і опрацювання комплексу заходів, які необхідно здійснити для відновлення втрачених обсягів виробництва і напрямків торговельно-економічних відносин із Російською Федерацією".

Український уряд має намір "запропонувати Європейському Союзу і Російській Федерації створити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, направлених на відновлення втрачених обсягів виробництва".

Окрім того, Кабмін вирішив "відновити активний діалог із Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу та державами-членами Співдружності Незалежних Держав щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу держави". !zn

Читайте також:

Кваснєвський: Україна не підпише Угоду про асоціацію на Вільнюському саміті

США розчаровані зривом асоціацію з ЄС

ЄС: Україна багато втратила, відмовившись від угоди з Євросоюзом

В Євросоюзі виступили проти участі РФ у переговорах України та ЄС