UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії заявили про «альтернативну зернову угоду» з Туреччиною та Катаром

У Москві говорять про «пільгові постачання» при фінансуванні Катару

У Росії заявили про те, що працюють над домовленостями про постачання зерна до Туреччини за фінансового забезпечення Катару. При цьому цей проект розглядають «як оптимальну робочу альтернативу «чорноморській угоді», протиставляючи його зерновій угоді, з якої РФ вийшла в липні і почала обстрілювати українську портову інфраструктуру, чим розбурхала світові ринки зерна.

«Глави МЗС Росії та Туреччини мають намір попрацювати над параметрами втілення в життя ініціативи президента РФ В. В. Путіна про організацію поставок до Туреччини 1 млн тонн російського зерна за пільговою ціною при фінансовому забезпеченні Катару для подальшої переробки на турецьких підприємствах і відправлення в країни, що найбільше потребують», – заявили в МЗС РФ напередодні візиту до Москви глави МЗС Туреччини Хакана Фідана, передає російське пропагандистське агентство «Интерфакс».

Читайте також: Путін поки не летить до Туреччини – Ердоган сподівається поговорити з ним у вересні

За заявою російського МЗС, ця угода обговорюватиметься на зустрічі з Фіданом.

«Російська сторона планує також порушити тему згубності нарощування військово-технічного співробітництва між Анкарою та Києвом», – заявили в МЗС РФ.

Також однією із тем переговорів буде безпека росіян під час відпочинку у Туреччині.

Нагадаємо, що у липні Financial Times попереджала, що Москва проштовхує план за участю Катару та Туреччини, який закріпить блокаду українських портів.

Читайте також: Зерновий коридор з українських портів можливий і без Росії — експерт

25 серпня глава МЗС Туреччини Хакан Фідан зустрічався у Києві з президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорювали українську Формулу миру, підготовку до Глобального саміту миру та ризики, пов'язані з російським блокуванням Чорноморського зернового коридору. Раніше повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган найближчим часом може відвідати Росію, щоб зустрітися з Путіним та обговорити «зерновий коридор».

Раніше колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко заявив, що завдяки морським дронам Україна може диктувати вимоги до «зернової угоди», а не просто просити повернення до старих умов експорту зерна.