UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раду внесено законопроекти про право місцевої влади впливати на призначення прокурорів і міліціонерів

Представники парламентської більшості вирішили надати органам місцевого самоврядування право погоджувати призначення та звільнення прокурорів і начальників управлінь міліції.

3 вирішили розділити відповідальність за кадрові призначення в регіональних силових структурах з місцевими радами. На сайті Ради були оприлюднені тексти законопроектів, що пропонують надати органам місцевого самоврядування право погоджувати призначення та звільнення прокурорів і начальників управлінь міліції. За словами народних депутатів, законопроекти мають високі шанси бути прийнятими, пише "Коммерсант-Украина".

Законопроекти N 2466а і N2467а щодо надання місцевим радам права контролювати призначення, звільнення і роботу керівництва силових структур підготував і вніс до парламенту народний депутат Микола Левченко (Партія регіонів). "Кандидатури осіб для призначення на посади прокурорів областей, міст Києва і Севастополя, районних, міжрайонних, міських та інших прирівняних до них прокурорів підлягають обов'язковому погодженню місцевими радами відповідного рівня,- йдеться у законопроекті N2467.- Подання генерального прокурора направляється відповідним місцевим радам для розгляду на пленарних засіданнях". Схожий механізм пропонується встановити і при призначенні керівництва міліції на місцях.

Законопроекти також зобов'язують керівників силових структур щорічно звітувати про свою діяльність перед місцевими депутатами. "Якщо начальник міліції територіальної одиниці буде приходити у місцеву раду для звіту і від цього буде залежати його подальше перебування на посаді, його у першу чергу будуть хвилювати реальні проблеми збереження правопорядку",- упевнений пан Левченко. Він підкреслив, що ініціатива не пов'язана з подіями у Миколаївській області, а продиктована курсом президента Віктора Януковича на децентралізацію влади.

Як відомо, зараз керівники територіальних управлінь органів внутрішніх справ призначаються безпосередньо наказом міністра МВС, а прокурори на місцях - генеральним прокурором за поданням вищого керівництва. Надавши місцевим органам самоврядування можливість брати участь у призначеннях на посади керівників силових структур, у Партії регіонів намагаються розділити відповідальність за кадрові рішення на місцях. "Міністерство внутрішніх справ не може контролювати діяльність кожного міліціонера. Частину відповідальності за кадрові рішення на місцях повинні нести місцеві ради, адже міністр не може відповідати за кожного дільничного у країні",- заявив заступник голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Микола Джига (Партія регіонів).

Депутати місцевих рад поставилися до ініціативи обережно. Секретар Харківської міської ради Олександр Новак (Партія регіонів) заявив, що місцеві ради не мають права втручатися у діяльність виконавчої гілки влади.

Автор законопроектів впевнений, що вони будуть прийняті Верховною радою. "Шанси на ухвалення цих законопроектів високі, оскільки нещодавно президент окреслив курс на передання більших повноважень від центру місцевим радам",- заявив Левченко. !zn

Читайте також:

Як не стати жертвою міліції: правозахисники дали рекомендації українцям

Після заворушень у Врадіївці продовжують "летіти голови": звільнений прокурор району

Начальник МВС у Миколаївській області відсторонений від посади після заворушень у Врадіївці