UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раду подали проєкт закону, що дозволяє використовувати вакцини в екстреному режимі

Для реєстрації вакцин в нашій країні виникла необхідність законодавчих змін

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

Про це повідомив в Facebook народний депутат від «Слуги народу», голова комітету з питань здоров'я Михайло Радуцький.

Зокрема, він зазначив, що на сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах почалися в режимі екстреного використання (emergency use), але українське законодавство не передбачає такого режиму.

«Тому для реєстрації вакцин в нашій країні виникла необхідність законодавчих змін», - зазначив депутат.

Законопроєкт № 4613 пропонує надати уряду право реєструвати вакцини для використання при наступних умовах:

Радуцький зазначив, що при наявності цих обставин вакцина може бути зареєстрована для екстреного медичного застосування, протягом терміну, поки заявник завершить клінічні дослідження.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна веде переговори щодо поставок вакцин проти коронавірусу з шістьма компаніями виробниками.

Читайте також: Названі умови при котрих ефективність вакцини Sinovac проти COVID-19 у змозі досягти 70%

Нагадаємо, починаючи з весни 2020 року, Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на цю мить достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того, раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр “Антиділа”.