UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді зареєстрували законопроєкт про деолігархізацію, альтернативний президентському

Ініціаторами альтернативного документу стали депутати з опозиційних фракцій.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5599-1 “Про деолігархізацію, сприяння конкуренції, очищення влади від корупційних впливів і соціальну відповідальність бізнесу”. Це альтернативний законопроєкт тому, який раніше вніс до парламенту президент Володимир Зеленський.

Текст документу на сайті Ради поки відсутній. Ініціаторами законопроєкту №5599-1 стали народні депутати з “Європейської солідарності”, “Голосу” та “Батьківщини”.

Головним з підготовки документу визначено комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Читайте також: Народні депутати до кінця сесії можуть ухвалити за основу законопроєкт про деолігархізацію – Корнієнко

Нагадаємо, 2 червня, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону №5599 “Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

З першим проектом закону ZN.UA ознайомило читачів 27 травня, в статті Юлії СамаєвоїЗаконопроєкт “Про олігархів”: основні положення vs головні очікування”. Вранці 3 червня текст законопроєкту з'явився на сайті парламенту, в ньому частково враховані рекомендації західних партнерів України та ZN.UA, які прочитали попередній варіант законопроєкту й висловили свої зауваження.

Водночас Євгеній Редзюк у своїй статті для ZN.UA  зазначив, що держава має зосередитися на допомозі малому бізнесу, а не монополіям. Державна підтримка (податкові канікули, субсидії, відшкодування тощо) мають отримувати найбільше представники малого бізнесу, в менш значній мірі середній бізнес і суттєво обмежену допомогу великі підприємства. Таким чином в Україні буде формуватися більш активно конкурентне середовище і обмежуватись олігархічно-монопольні структури.

Докладніше по проблемі у статті кандидата економічних наук Євгенія Редзюка “Деолігархізація України — місія можлива?