UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді пообіцяли визначитися з датою інавгурації Зеленського до 14 травня

Зеленський наполягає на інавгурації 19 травня, не всі фракції погоджуються на цю дату.

Депутатські фракції Верховної Ради планують узгодити дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського протягом наступного тижня – до наступного пленарного засідання, що відбудеться 14 травня. Про це повідомили представники ряду фракцій за підсумками зустрічі керівництва Верховної Ради і депутатів із Зеленським у суботу, 4 травня.

Голова парламентської фракції "Самопомочі" Олег Березюк заявив, що він особисто готовий підтримати пропозицію майбутнього глави держави про інавгурації 19 травня, проте остаточне рішення прийматиме фракція.

"Новообраний президент України запропонував дату, яку він хотів би бачити. Це 19 числа цього місяця. Особисто я не бачу в цьому ніяких проблем... Парламент формально визначиться з цією пропозицією наступного пленарного тижня. Також... прийме рішення фракція", - сказав Березюк журналістам.

Співголова депутатської групи "Відродження" Віктор Бондар також висловив упевненість, що до найближчого пленарного засідання депутати погодять дату інавгурації.

"Навіть якщо не буде погоджено 19 травня, інша дата буде проголосована, на мій погляд, 14 числа гарантовано", - запевнив політик.

Голова фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новинський пообіцяв, що його політсила визначитися з позицією щодо дати інавгурації Зеленського до 14 травня.

"Кожен представник фракції пообіцяв, що 13-го ввечері або 14-го вранці на фракціях буде прийнято рішення. І 14-го травня постанову про призначення дати інавгурації президента України буде проголосовано в залі Верховної Ради", - розповів депутат.

У свою чергу, депутат від "Блоку Петра Порошенка" Володимир Ар'єв вказав на недоречність проведення інавгурації 19 травня – у День пам'яті жертв політичних репресій.

"Робити в цей день інавгураційній урочистості і свята, як мінімум, недоречно", - написав політик на своїй сторінці в Facebook.

Зазначимо, що на зустріч із Зеленським прийшли спікер Андрій Парубій, віце-спікери Ірина Геращенко та Оксана Сыроид, а також представники більшості депутатських фракцій і груп за винятком фракції "Радикальної партії" та "Волі народу".У консультації брали участь глава фракції "Самопомочи" Олег Березюк, голова фракції "Оппозицинного блоку" і співголова групи "Відродження" Віктор Бондар. Фракції "Блоку Петра Порошенко", "Народного фронту" та "Батьківщини" представляли не їхні лідери, а народні депутати Олександр Черненко (БПП), Андрій Тетерук і Антон Геращенко (НФ), а також Іван Крулько ("Батьківщина").

Читайте також: "Перше знайомство": що говорив Зеленський до та після зустрічі у Раді

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За підсумками обробки 100% протоколів, за Володимира Зеленського проголосували понад 73% виборців, за Петра Порошенка – майже 24,5%. Явка на виборах склала 62,8%, на виборчі дільниці прийшли майже 18,5 млн українців.

30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати голосування. Інавгурація Володимира Зеленського, згідно з чинним законодавством, має відбутися не пізніше 3 червня.

Президент Петро Порошенко привітав Зеленського з перемогою, а також пообіцяв не йти з політики і захищати національні інтереси України та досягнення його команди за п'ять років президентського терміну.

Детальніше про "дорожню карту" Володимира Зеленського та плани його команди читайте в матеріалі Олександра Леменова "100 днів Зеленського" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".