У парламенті зареєстрували проєкт постанови «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку із злочинними рішеннями керівництва РФ щодо спроби анексії ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України».
У документі спроби анексії українських територій та псевдореферендуми, які передували їм, називаються юридично нікчемними й такими, що не матимуть наслідків для адміністративно-територіального устрою і міжнародно визнаних кордонів України.
Тимчасово окуповані росіянами регіони й надалі залишатимуться суверенними територіями України з відповідним правовим статусом.
«Ціллю проєкту постанови є прийняття заяви Верховної Ради з метою акцентувати увагу міжнародної спільноти на відсутності юридичних наслідків ухвалених Російською Федерацією рішень», - зазначається у пояснювальній записці.
Парламентарі закликатимуть ООН, Європейський Союз, НАТО, парламенти та уряди всіх держав світу та міжнародні організації:
- засудити проведені РФ фіктивні референдуми і не визнавати легітимними їх сфабриковані результати;
- визнати неправомірність процедури «добровільного» приєднання цих територій до РФ;
- посилити санкційний тиск на РФ, щоб примусити негайно вивести всі війська з території України та відновити її територіальну цілісність у кордонах 1991 року (включно із Донбасом і Кримом – ред.);
- визнати Росію державою – спонсором тероризму та запровадити відповідні санкції, включно з повним ембарго на торгівлю енергоносіями та відключенням від системи SWIFT усіх російських банків;
- ініціювати перегляд перебування Росії в ООН та її органах і організаціях.
Примітно, що серед ініціаторів постанови є й депутати від проросійського проєкту «Опозиційна платформа-За життя». Зокрема, Юрій Бойко. Після повномасштабного вторгнення РФ діяльність партії, яка роками лобіювала інтереси країни-агресорки, заборонив суд.
Напередодні президент РФ Владімір Путін передав пакет документів про «приєднання» українських територій на розгляд Конституційного суду РФ. Суд схвалив документи. Сьогодні Держдума ратифікувала так звані «міжнародні договори», депутати були одностайні – жодного «проти» чи «тримався» не було. Формальне голосування у Радфеді відбудеться завтра.