UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "проблемній" Австрії ратифікація асоціації Україна-ЄС зрушила з місця

Тепер Австрія може вийти з переліку країн-аутсайдерів, які ще не приступили до ратифікації Угоди про асоціацію.

Зовнішньополітичний комітет парламенту Австрії схвалив ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба на своїй сторінці в Twitter.

"Зовнішньополітичний комітет парламенту Австрії проголосував за ратифікацію Угоди про асоціацію. Дасть Бог, ратифікація через тиждень", - зазначив він.

У коментарі "Європейської правді" він розповів, що за ратифікацію проголосував комітет національних зборів - нижньої палати парламенту.

"Нижня палата. Національні збори. Верхня палата і підпис президента-формальність. Сьогодні - головна перешкода взята", - підкреслив Щерба.

Голосування за Угоду про асоціацію було "проблемним" в обох палатах, оскільки правляча коаліція блокувала підготовку до ратифікації.

Таким чином Австрія може вийти з переліку країн-аутсайдерів, які ще не приступили до ратифікації Угоди про асоціацію.

Зовнішньополітичний комітет парламенту Австрії проголосував за ратіфікацію Угоди про асоціацію. Дасть Бог, ратифікація через тиждень.

- olexander scherba (@olex_scherba) 30 червня 2015

Таким чином, незважаючи на сильні позиції проросійського лобі, Австрія поки що, озираючись на Німеччину, зберігає єдність Європейського Союзу та підтримує санкції проти Росії, пише в статті для DT.UA "Австрія. Рай в двох годинах від війни" Володимир Кравченко.

На даний момент повністю завершили процес ратифікації угоди з Україною 20 з 28 країн: Болгарія, Великобританія, Угорщина, Данія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Фінляндія, Хорватія, Швеція, Естонія, Іспанія, Німеччина, Словенія і сама Україна.

Взагалі не починали процес ратифікації в Греції і на Кіпрі. Експерти пов'язують це з тим, що саме в цих країнах одне з найбільших російських лобі в Європі. Дані країни є залежними від російського ринку і газу.

До недавнього часу інша велика країна ЄС, Італія, залишалася однією з чотирьох країн, так і не почали ратифікацію угоди про асоціацію з Україною.

Тим не менш, 11 червня нижня палата італійського парламенту все-таки ратифікувала угоду. Пізніше DT.UA стало відомо, що у парламенті Італії виникла гаряча дискусія між депутатами партії Берлусконі (близький друг президента РФ Володимира Путіна - ред.) і українськими дипломатами.