UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Порошенка відмовилися реагувати на розслідування про "Райські документи"

На Банковій заявили, що оприлюднена журналістами інформація не стосується особисто президента.

Адміністрація президента України утримається від офіційної реакції на розслідування Paradise Papers, завдяки якому стало відомо про безуспішну спробі юридичної фірми "Авеллум" зареєструвати офшорну компанію для корпорації Roshen на острові Мен.

"Не буде реакції. Якщо б це стосувалося безпосередньо (президента України Петра) Порошенка, його діяльності, якщо б це було по аналогії з (президентом США Дональдом) Трампом, який не передавав бізнес у сліпий траст, – тоді так. Реагувати на чиїсь фантазії... Я не думаю, що це потрібно робити", - заявив завідувач відділу Департаменту інформаційної політики АП Володимир Горковенко у коментарі "Радіо Свобода" в понеділок, 6 листопада.

Тим часом представники юридичної компанії "Авеллум", яка обслуговує інтереси президента, прокоментували розслідування журналістів і звинуватили їх у "перекручуванні позиції компанії". У компанії наполягають на тому, що рахунки були потрібні для передачі корпорації Roshen у "сліпий траст", а не для мінімізації податків. Без створення міжнародної холдингової структури процес передачі був би юридично дефектним, вважають у компанії "Авеллум".

Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.

На думку розслідувачів, офшорні компанії, які належать президенту, створювалися не для передачі корпорації Roshen у "сліпий траст", а для захисту активів і, ймовірно, для мінімізації податкових відрахувань.

Пізніше юристи Порошенко звернулися до панамської компанії Mossack Fonseca, яка допомогла їм створити заплановану структуру.

Навесні 2017 року Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-розслідувачам з ICIJ і OCCRP.

Детальніше про розслідування читайте в матеріалі DT.UA "Райські документи": що відомо про новий офшорний скандалі і 8 трильйонів євро, захованих на островах".