UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Порошенка розповіли про його реакцію на проект закону про криміналізацію наклепу

Парламентська фракція БПП визначилася зі ставленням до законопроекту, зареєстрованого трьома її членами.

Президент України Петро Порошенко не підтримує проект закону про запровадження кримінальної відповідальності за наклеп, що зареєстрували у Верховній Раді члени президентський фракції Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін. За словами прес-секретаря глави держави Святослава Цеголко, депутати від "Блоку Петра Порошенко" не голосуватимуть за законопроект своїх соратників.

"Фракція БПП не голосуватиме за цей законопроект. Президент таку позицію фракції підтримує", - заявив Цеголко у коментарі інформагентству "Інтерфакс-Україна" увечері в четвер, 22 листопада.

У фракції БПП дистанціювалися від законопроекту про криміналізацію наклепу. Глава фракції Артур Герасимов заявив, що в БПП цей проект не обговорювали, а його реєстрацію він назвав особистою ініціативою авторів документа.

Як повідомлялося, троє депутатів від БПП зареєстрували законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за наклеп.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що одним з останніх випадків "поширення неправдивої інформації є випадок із звинуваченнями, що звучать з боку деяких ЗМІ на адресу народного депутата про причетність до скоєння особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку Катерину Гандзюк)". Вказується, що санкція за наклеп повинна передбачати від штрафу до трьох років в'язниці.

Одним з авторів законопроекту є депутат Микола Паламарчук, котрий був високопосадовцем МВС і очолював ДАІ Херсонської області. Його екс-помічника Ігоря Павловського заарештували за підозрою у співучасті в організації вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. За даними слідства, саме він передавав кошти керівнику групи виконавців – Сергію Торбіну, який раніше працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Детальніше про діяльність Катерини Гандзюк в Херсоні та ймовірних замовників її вбивства читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, що 16 січня 2014 року Верховна Рада з порушенням регламенту прийняла пакет "диктаторських законів", зокрема, запровадила кримінальну відповідальність за поширення наклепу, в тому числі в інтернеті. Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 151 "Наклеп". Наклепом автори ("регіонали" Вадим Колесніченко і Володимир Олійник) назвали "умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи". 28 січня 2014 року закон було скасовано.