UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Порошенка пропонують Яресько та Садового в якості заміни Яценюку

В адміністрації президента допускають три сценарії подальшого вирішення політичної кризи, два з яких запропонували самі.

Для виходу з політичної кризи в Україні може бути створений технократичний уряд на чолі з Наталією Яресько або "політичний" уряд, який очолить Андрій Садовий. Ще одним варіантом може стати запропонована Верховної Рада кандидатура прем'єра. Як повідомив прес-секретар президента Петра Порошенка Святослав Цеголко, на даний момент глава держави проводить зустріч з Садовим.

В адміністрації президента України наголошують, що на сьогоднішній день існує три варіанти розвитку подій щодо формування нового уряду.

"1) Технократичний уряд (на чолі з Наталією Яресько – міністром фінансів). У разі об'єднання всіх проєвропейських фракцій навколо технократичного уряду.

2) Політичний уряд (наприклад, на чолі з Андрієм Садовим – мером Львова, головою партії "Самопоміч"). Мета цього уряду, як і попереднього - прискорення темпу реформ", - написав Цеголко на своїй сторінці в Facebook.

Третім варіантом, за його словами, є запропонована новою коаліцією у Верховній Раді кандидатура, яка зможе набрати необхідні 226 голосів.

"Якщо у парламентських сил є інші кандидатури, нехай запропонують їх і знаходять 226 голосів у Верховній Раді. Президент готовий працювати з будь-яким кандидатом, якого запропонує коаліція", - написав Цеголко.

При цьому прес-секретар Порошенко зазначив, що "всім зрозуміло, що для формування нового уряду потрібна нова коаліція", головними критеріями якої має стати збереження проєвропейського курсу та прискорення реформ.

Цеголко нагадав, що в понеділок президент проводить зустрічі з лідерами фракцій. У даний момент йдуть переговори з лідером партії "Самопоміч", мером Львова Андрієм Садовим.

Сам Садовий перед зустріччю з президентом знову наголосив, що його фракція виступає проти дострокових виборів Ради, але в той же час "повертатися в коаліцію" не має наміру.

Політик вважає, що в даний час у Верховній Раді існує неформальна коаліція, куди входить "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт" і колишні депутати Партії регіонів, представники "Опозиційного блоку".


Раніше сьогодні глава прем'єрської фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив, що існує два варіанти виходу з кризи, які передбачають, що президентська фракція "БПП" повинна визначитися, чи підтримує вона цей уряд, або пропонує альтернативу.

Бурбак зазначив, що перший шлях означає відновлення парламентської коаліції, посилення складу чинного Кабінету міністрів, тісну взаємодію між "Блоком Петра Порошенка", "Народним фронтом" і демократичними парламентськими силами і продовження реформ, які розпочаті цим урядом.

"Або другий варіант: президент Порошенко і його фракція беруть на себе відповідальність і представляють новий склад Кабінету міністрів, нового прем'єр-міністра, нову програму і проводять переговори з парламентськими силами з підтримки іншого уряду та альтернативної програми", - заявив він.

Нагадаємо, 16 лютого Рада не змогла відправити у відставку уряд Яценюка. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним.

Детальніше про невдалу відставку уряду читайте у матеріалі Юлії Мостової "Ми ділили апельсин" в "Дзеркалі тижня. Україна".