Після переконливої перемоги на виборах у партії "Слуга народу" раптово затурбувалися про своє майбутнє. Один з головних постулатів передвиборної кампанії (не тільки, до речі, цієї партії, але і багатьох інших, для кого він був безпрограшним) - зняття депутатської неприкосновеннности - раптом постав у справжньому світлі: ризиком позбутися депутатського крісла. І пролунали голоси про те, що треба б "подумати".
Головний претендент на посаду голови фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляє, що в партії немає одноосібної думки щодо зняття депутатської недоторканності. Про це він повідомив в ефірі Радіо НВ, передає Ліга. Новини.
"Ми не можемо переслідувати думки депутата, тому що це буде диктатура, а не демократія. Але якщо він здійснює кримінальне правопорушення, в тому числі корупцію, то ми повинні мати якісь важелі, щоб припинити такі справи", - пояснив він.
"Їх десь 15% серед мажоритарників. Серед списочників таких набагато менше. А мажоритарники кажуть: "Я ж мажоритарник, це мій округ, люди за мене проголосували. Чому я повинен бути підзвітний", - заявив Арахамія.
"Ми всім обіцяли зняття недоторканності та імпічмент президента. Я вважаю, що це треба зробити якнайшвидше", - заявив він.
Конституційний суд України (КСУ) 7 червня 2018 року оприлюднив текст висновку про визнання конституційним законопроект №6773 про скасування депутатської недоторканності. Відповідне рішення було прийнято напередодні.
У ході перевірки законопроекту на відповідність вимогам статей 157 і 158 Конституції України КСУ встановив, що Верховна Рада VIII скликання протягом року відповідний законопроект не розглядала. І зміни в положення ч. 1 і 3 статті 80 Конституції України протягом строку своїх повноважень не вносила. Таким чином, він відповідає вимогам статті 158 Конституції України.
Крім того, на момент складання висновку в країні та окремих її регіонах не діяв військовий або надзвичайний стан, а запропоновані законопроектом зміни не являють загрози для територіальної цілісності і суверенітету України і не обмежують права і свободи людини, тому законопроект відповідає вимогам статті 157 КУ.
Але, незважаючи на те, що законність була дотримана, і законопроект відповідав всім вимогам, до повного прийняття справа так і не дійшла, хоча з декількох депутатів недоторканність знімалася, правда, окремими рішеннями ВРУ.