UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАЗК пояснили, хто з антикорупційних активістів має подати е-декларацію до 1 квітня

Менеджери, прибиральники та деякі інші працівники ГО можуть не подавати декларації.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ухвалило роз'яснення щодо подання е-декларацій представниками громадських організацій.

Відповідне рішення ухвалене на позачерговому засіданні у четвер, 29 березня.

Оскільки парламент не підтримав зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо скасування обов'язкового подання декларацій громадськими активістами, після 1 квітня за неподання декларації порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

НАЗК

Згідно з роз'ясненням, е-декларації можуть не подавати особи, які працюють в антикорупційних об'єднаннях, але безпосередньо не виконують функції в сфері запобігання та протидії корупції: офіс-менеджери, бухгалтери, прибиральники, постачальники продуктів харчування і канцелярського приладдя.

Проте зобов'язані подавати електронні декларації особи, які отримують кошти і майно за безпосередню реалізацію в Україні допоміжних проектів в сфері запобігання та протидії корупції.

При цьому громадські активісти є суб'єктами декларування лише за умови фактичної боротьби з корупцією. Активісти, антикорупційна діяльність зведена лише до наявності у статутних документах організації, також можуть не подавати декларацію, пише "Українська правда".

Прикладами антикорупційної діяльності є:

- надання експертної допомоги в розробці проектів нормативно-правових актів, підготовці методичних рекомендацій і т.п. з питань запобігання та протидії корупції;

- безпосереднє здійснення, участь або експертна підтримка проведення навчальних (освітніх) заходів щодо запобігання та протидії корупції;

- вжиття заходів щодо виявлення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень з метою подальшого інформування спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції;

- збирання статистичної інформації, підготовка аналітичних звітів про стан запобігання та протидії корупції;

- підготовка і надання відповідним органам державної влади ініціативних пропозицій щодо вдосконалення процесу запобігання і протидії корупції тощо.

"При підготовці роз'яснень були враховані експертні думки із зазначеного питання, висловленні міжнародними громадськими організаціями", - додали в Агентстві.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відстрочку або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан зробив заяву у зв'язку з провалом скасування е-декларування для антикорупційних активістів. "Українська влада не виконала своїх зобов'язань. Неможливість скасувати цю норму, що поширює на громадських активістів зобов'язання державних службовців, суперечить європейським прагненням України", - йдеться в заяві.

Детальніше про президентські законопроекти про щодо декларування для антикорупціонерів читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".