Північноатлантичний Альянс визнав статус країни-аспіранта для України, йдеться в повідомленні на сайті НАТО.
"На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна", - сказано в заяві.
Також там пояснюється статус "країни-аспіранта" (Aspirant country), під який тепер підпадає Україна.
"Країни, які задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу, спочатку отримують запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їхнього прагнення до членства та пов'язаними з цим реформами", - йдеться в поясненні.
Як повідомила в Facebook перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, вчора відбулася зустріч віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з заступником генсека НАТО Роуз Геттемюллер. За словами Геращенко, під час цієї зустрічі обговорювалося питання статусу країни-аспіранта для України.
Пізно ввечері в п'ятницю офіційний сайт НАТО оновив сторінку "Розширення", додавши Україну до переліку "країн-аспірантів".
Раніше генсек Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг заявив про те, що питання вступу України до НАТО розглянуть за підсумками проведення владою реформ в оборонній сфері. Генсек зазначив, що Альянс продовжить зміцнювати партнерство та продовжить роботу з офіційним Києвом.
Своєю чергою міністр оборони Степан Полторак заявив про те, що Україна на 90% виконала план адаптації своїх збройних сил до стандартів НАТО, а до 2020 року планує завершити реформування.