Псевдовибори, організовані росіянами в окупованих районах Донецької і Луганської областей, є елементом гібридної війни Кремля проти України, заявила президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкневічене в коментарі "Голосу Америки" у середу, 14 листопада.
"Це не вибори, це фейкові "вибори". Жодна країна НАТО, жодна країна Європейського Союзу не визнає ці "вибори". Не буде жодних наслідків, вони порушують міжнародне право. Що б вони не говорили, це не вибори, а частина гібридної війни", - констатувала екс-міністр оборони Литви.
Вона додала, що Україна залишається об'єктом російської гібридної агресії, і РФ активно використовує пропаганду у боротьбі проти української державності.
"Це ті ж дії, які робилися КДБ за часів Радянського Союзу. Всі ці методи зараз працюють, тільки вже з урахуванням особливостей сучасного світу, з використанням Інтернету, соцмереж", - пояснила Юкневічене.
Голова ПА НАТО звернула увагу на спроби РФ переконати світ, що російський військ в ОРДЛО нібито немає, а війна є внутрішньоукраїнських конфліктом.
"Навіть той наратив, який використовує Кремль в західних ЗМІ про те, що конфлікт в Україні - це український конфлікт. Це не український конфлікт, це агресія Росії проти України. Там офіцери Російської Федерації керують цими так званими сепаратистами", - зазначила литовський політик.
"Не було б ніякого сепаратизму, якби не вторгнення Росії в цю країну", - підсумувала вона.
Нагадаємо, на "виборах" ватажків підконтрольних РФ терористичних угруповань Донбасу, які відбулися 11 листопада, "перемогли" Денис Пушилін ("ДНР") і Леонід Пасічник ("ЛНР"). До цього обидва "виконували обов'язки" ватажків "Л-ДНР", за даними Служби безпеки України, обидві кандидатури були заздалегідь призначені Кремлем "переможцями" фейкових "виборів".
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних "виборах". СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність України.
Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори можуть відбутися лише після деокупації регіону. І повідомив про те, що "вибори" в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ та Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації у Раді безпеки ООН в Нью-Йорку.
У Європейському Союзі та США нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей і Конституції України, в якій не передбачені такі формування, як "Л-ДНР".
Низка держав і міжнародних організацій заявили про те, що не визнають їхні результати, визнати їх готова лише Росія, яка й організовує "вибори". У Польщі закликають ЄС та партнерів посилити санкції проти РФ, розширивши їх на всіх причетних до організації "виборів".