UA / RU
Підтримати ZN.ua

"У нас є різні погляди на різні події" — Богдан про "Приват" та відносини з Коломойським

Глава офісу президента запевняє, що абстрагувався від питання банку.

Керівник Офісу президента Андрій Богдан запевняє, що повністю відійшов від питання права власності на "Приватбанк" і не втручається у його вирішення.

"Я – так, відмежувався від інформаційних потоків і не дотичний до прийняття будь-яких рішень по "Привату", - сказав Богдан в інтерв'ю "Українській правді".

Водночас зазначив, що іноді бачиться або спілкується із колишнім босом та ексвласником банку Ігорем Коломойським.

"Ну, я з ним іноді спілкуюся. … Я не можу сказати, це напружені чи не напружені відносини. Так, у нас є різні погляди на різні події, які відбуваються у парламенті, наприклад. Деколи наші погляди співпадають. Але в будь-якому випадку, не Коломойський визначає політику України, а Володимир Зеленський", - сказав глава ОП у відповідь на питання, наскільки дружні його відносини з Коломойським.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних з "Приватбанком". Його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують в судах законність націоналізації банку, і українські суди вже прийняли ряд рішень на користь позивачів. Невизначеність з "Приватбанком" істотно ускладнює переговори з МВФ. У Фонді побоюються, що рішення про націоналізацію може бути переглянуте.

Тим часом "Приватбанк" судиться з колишніми власниками в Лондоні. Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік "Приватбанку", підтвердивши право позивача у розгляді справи про виведення коштів власниками банку саме у британській юрисдикції. Наказ про всесвітній арешт активів Коломойського, винесений у грудні 2017 року, залишається в силі до винесення судового рішення по суті.

Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".