UA / RU
Підтримати ZN.ua

«У нас із Путіним особливі стосунки», — Ердоган заявив, що поглибить стосунки з Росією

Чинний президент Туреччини робить ставку на приязні стосунки з Кремлем.

Туреччина протистоятиме тиску Заходу та продовжить зміцнювати політичні та економічні зв’язки з Москвою, незважаючи на її повномасштабне вторгнення в Україну, наголошує чинний президент країни за тиждень напруженого другого туру виборів.

«Росія і Туреччина корисні одна одній в усіх можливих сферах», — сказав Ердоган в інтерв’ю CNN, підкресливши, що його власні «особливі стосунки» з президентом Росії Путіним поглиблюються.

На його переконання, Захід потребує «дуже збалансованого підходу» до такої країни, як Росія. Президент додав, що його країна не впроваджуватиме санкцї проти РФ, як це зробили західні країни.

Незважаючи на членство країни в НАТО, Анкара з початку війни посилила свої економічні зв'язки з Москвою, збільшивши імпорт дешевої російської нафти, на яку іншими європейськими країнами накладено ембарго.

Читайте також: Киличдароглу і Ердоган дотримуються однієї політики щодо відносин із РФ – посол України

Постачаючи Україні гуманітарну допомогу та ударні безпілотники Bayraktar вітчизняного виробництва, Туреччина позиціонує себе як нейтральну сторону конфлікту і бере участь у низці переговорів між  сторонами.

Ердоган також зіграв свою роль посередника в нещодавно оновленій чорноморській зерновій ініціативі, яка дозволяє сільгосппродукції із заблокованих українських портів діставатися світового ринку. У своїй промові в середу він охоче розповідав про успіх угоди, описавши Путіна як «любого друга».

Читайте також: WSJ: Росія в обхід санкцій імпортує чіпи в довоєнних темпах, як їй це вдалося?

Тема Росії вийшла на перший план в фінальному етапі президентських виборчих перегонів у Туреччині. Конкурент Ердогана, Кемаль Кілічдароглу, минулого тижня звинуватив Москву в причетності до змов і фейків, спрямованих на налаштування виборців проти нього.

Минулої неділі, під час першого туру виборів, жоден з кандидатів не зміг отримати більшість голосів, відтак 28 травня на країну очікує другий тур.

У своєму інтерв'ю CNN Ердоган також натякнув, що у разі перемоги навряд чи змінить свою зовнішньополітичну позицію і заявив, що так само, як і раніше виступатиме проти прийняття Швеції в НАТО.

Президентські вибори в Туреччині не визначили переможця, і 28 травня громадяни країни ще раз підуть на виборчі дільниці. Чи залишиться чинний очільник держави Реджеп Таїп Ердоган на владному Олімпі? Чи його місце займе кандидат від опозиції Кемаль Киличдароглу? І який український інтерес у президентських виборах у Туреччині?

Докладніше про головні вибори 2023 року читайте у статті Володимира Кравченка "Вибори в Туреччині: хто з кандидатів вигідніший Україні".