UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС заявили, що Росія вибрала Україну мішенню через безкарність за агресію в Грузії

У міністерстві закордонних справ України вважають, що Росія становить загрозу миру і безпеці на євроатлантичному просторі.

В міністерстві закордонних справ України заявили, що однією з причин окупації Криму Росією, а також триваюча російська військова агресія в Донбасі є наслідком безкарності після подій восьмирічної давнини в Південній Осетії.

Про це сказано у заяві МЗС України, поширеній 8 серпня, у восьму річницю військового конфлікту між Грузією і Росією на території Південної Осетії.

"Не отримавши досить жорсткої і однозначної реакції міжнародного співтовариства на агресію проти Грузії, Росія вибрала наступною мішенню Україну.

Окупація регіонів Грузії, Автономної республіки Крим та міста Севастополь, а також триваюча російська агресія в Донбасі свідчать про те, що Росія продовжує грубо порушувати Статут ООН, міжнародне право і свої міжнародні зобов'язання і представляє загрозу миру і безпеці на євроатлантичному просторі", - сказано в заяві МЗС.

Читайте також: НАТО про "анексію" Осетії: Росія підриває врегулювання конфлікту в Грузії

Також міністерство просить міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію у зв'язку з її агресивними діями по відношенню до країн-сусідів.

"Україна підтверджує повага державного суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів і закликає міжнародне співтовариство об'єднати зусилля і посилити тиск на Росію до повного припинення агресії проти держав-сусідів", - заявили в МЗС.

Раніше президент Грузії закликав ЄС не пом'якшувати тиск на Росію після Brexit. Лондон був найбільшим прихильником економічних санкцій проти РФ як після російського вторгнення в Грузію в 2008 році, так і з початком російської війни проти України в 2014 році.

У серпні 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт, який почався з перестрілок на адміністративному кордоні між Південною Осетією і Грузією. За офіційними даними, РФ втратила 74 людини. Південна Осетія заявляла, що втратила 32 військовослужбовців і співробітників МВС. Втрати Грузії склали 154 військовослужбовців та 32 співробітника МВС.

У самопроголошеної "республіки" Південна Осетія стверджували, що під час конфлікту загинули близько 1600 мирних жителів. У Слідчому комітеті РФ, завів кримінальну справу про геноцид, заявляли, що загинули 162 мирних жителя.