У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда про можливість скасування санкцій Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), введених проти Росії за анексію Криму та збройну агресію проти України.
Напередодні в інтерв'ю виданню Financial Times він повідомив про те, що організація, яку він очолює, розглядає таку можливість.
"Повернення РФ у ПАРЄ без виправлення міжнародно-правових порушень, відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, суперечить міжнародному праву", - написала на своїй сторінці у Twitter речниця МЗС України Мар'яна Беца.
Вона нагадала про те, що Росія не виконала жодної резолюції РЄ та інших міжнародних організацій, тому про компроміс не може бути й мови.
"РФ не виконала жодної резолюції в рамках РЄ. Жодної в рамках ООН чи ОБСЄ. У питанні виконання міжнародного права, цінностей, не може бути компромісів", - додала Беца.
Нагадаємо, заяву Ягланда стосовно повернення Росії до ПАРЄ без виконання нею вимог міжнародного права розкритикувала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Генсек РЄ Т. Ягланд публічно повторив свою давню позицію: повернення Росії в ПАРЄ без всяких передумов. Його турбує, що інакше Європа залишиться без Росії, а на Росії буде територія безправ'я. Те, що РФ вкрала частину територій України, Грузії, його не турбує, те, що РФ порушує права людини й створила територію безправ'я в окупованих регіонах - теж не турбує генсека РЄ. Як і те, що його заяви є самодіяльністю, йдуть всупереч рішенням Комітету міністрів РЄ і резолюціям ПАРЄ", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.
Як повідомлялося раніше, у Парламентській Асамблеї Ради Європи зареєстрований запит на проведення незапланованих дебатів про зняття санкцій з РФ і відновлення участі російської делегації у роботі ПАРЄ.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - одразу після анексії Криму та початку військових дій в Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші в "касу" організації.