UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України пояснили, чому Захід не повинен піддаватися на погрози Путіна

Сибіга нагадав, що росіяни повторюють ворожу риторику вже протягом багатьох років й не виконують своїх погроз.

Погрози очільника Кремля Владіміра Путіна не діють, а ворожа риторика до Заходу з Росії лунає вже протягом кількох років. Весною 2022 року росіяни обіцяли "нечувані наслідки" у разі передачі зброї Києву, проте у підсумку нічого не зробили, підкреслив голова МЗС України Андрій Сибіга у соцмережі X.

"Путін погрожує, щоб послабити підтримку України. Натомість союзники мають її посилити. Зняти обмеження. Зміцнити далекобійність, повітряний щит, економічну, енергетичну стійкість України", — заявив Сибіга.

Читайте також: Путін не зацікавлений у виконанні своїх погроз на адресу Заходу — The Telegraph

Голова МЗС також нагадав, що Путін обіцяв "наслідки" за приєднання Фінляндії до НАТО. Проте разом з нею до Альянсу вступила й Швеція. Також російський диктатор не відповів й на передачу Україні F-16. Сибіга підкреслив, що, зіштовхнувшись із силою, Путін завжди найде спосіб "пояснити" росіянам свій відступ. 

Нагадаємо, Путін заявляв, що дозвіл з боку НАТО дозволити Україні бити вглиб РФ за допомогою західної зброї означатиме "пряму участь" НАТО у війні. За його словами, українська армія "не може" сама здійснювати такі удари.

На його погрози відповіли на Заході. За словами премʼєра Британії Кіра Стармера, Лондон не шукає ніякого конфлікту з Росією та не має таких намірів. Але, підкреслив Стармер, цю війну розпочала Москва, а Україна має право на самооборону, у чому їй допомагає Британія. Своєю чергою президент США Джо Байден заявив, що "не багато думає про Владіміра Путіна".

Про те, чому союзники не дозволяють Україні бити по Росії далекобійною зброєю та коли США все ж таки ухвалять необхідне для Києва рішення, розповідає Володимир Кравченко у статті "Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії".