Міністерство охорони здоров'я України оголосило тендерні закупівлі лікарських засобів та медичних препаратів за державні кошти за чотирма програмами.
Як повідомляє прес-служба відомства, таке рішення було прийнято на засіданні профільного комітету з конкурсних торгів.
Зокрема, торги оголошені в рамках бюджетної програми "Забезпечення медичних заходів по окремих державних програмах, в тому числі - на придбання цифрових мамографів і ультразвукових діагностичних приладів вітчизняного виробництва" за 4 напрямами на загальну суму 800 млн гривень:
- для лікування хворих на розсіяний склероз - 200 млн гривень;
- для дітей з хворобою Гоше - 200 млн гривень;
- для дітей, хворих на церебральний параліч - 200 млн гривень;
- для дітей, хворих на мукополісахаридоз.
Останні три тендери пройдуть за скороченою процедурою.
Оголошення про проведення процедури закупівлі будуть опубліковані на порталі "Вісник державних закупівель" та на сайті МОЗ України.
У середу в рамках засідання Кабміну прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк також доручив міністру охорони здоров'я Олександру Квіташвілі провести виїзні перевірки наявності ряду лікарських засобів і вакцин в ряді регіональних лікувальних установ.
"Коли я був в Хмельницькому та Луцьку, до мене підходили люди і говорили, що вам звітують по селектору, що все є, а в реальності ліків в лікувальних установах немає. Виходячи з цього, необхідно зробити виїзні перевірки, тому що вам дають статистику, яка не відповідає реальним запасів. Надішліть виїзні разові перевірки в ті області, де найменший рівень забезпечення вакцинами. Просто приїхати безпосередньо в лікарню і там здійснити інвентаризацію наявності препаратів і вакцин. Я не хочу оголошувати публічно, щоб це було для них приємним сюрпризом", - сказав прем'єр.
У свою чергу, Квіташвілі додав, що також розпочато закупівлі вакцин. Процес закупівлі вакцин переданий міжнародним організаціям - ЮНІСЕФ, ПРООН і так далі.
В Україні пройшов ряд протестів щодо Міністерства охорони здоров'я через нездатності вчасно доставити в країну ліки. У відомстві відповідальність за відтягування закупівель вакцин поклали на приватні фірми.
На початку липня Квіташвілі подав заяву про відставку, однак поки не був звільнений від посади.