UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінреінтеграції закликали називати Крим тимчасово окупованим, а не анексованим

У відомстві зазначили, що термін "анексія" продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму під контроль України вже закрите.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали не називати Крим анексованим. У відомстві зазначили, що в українському законодавстві Кримський півострів визначений як тимчасово окупована територія.

“Використання терміну «анексований» щодо українського півострова Крим - регулярна помилка, якої припускаються як засоби масової інформації, так і експертне середовище. Згідно із українським законодавством, Кримський півострів включно із містом Севастополь є тимчасово окупованими Російською федерацією територіями України”, - йдеться у повідомленні.

У свою чергу заступник голови Мінреінтеграції Ігор Яременко заявив про те, що анексованим Крим називає лише Росія. А вся міжнародна спільнота використовує формулювання “тимчасово окуповані території” як щодо Кримського півострова, так і щодо Донбасу. За його словами, щодо Криму також дозволяється використання формулювання “спроба анексії”, але не “анексія”. 

“Це вкрай важливо і для нас у тому числі. Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом”, - процитували Яременка у пресслжубі міністерства. 

Крім того, Яременко нагадав, що визначення “анексія” фактично продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму та Севастополя до України начебто є закритим. 

"Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном “тимчасова окупація”, адже Крим, я певен, повернеться під контроль України”, - резюмував Яременко.

Читайте також: У Мінреінтеграції кажуть, що питання деокупації Криму та Донбасу розглядають як одне ціле

Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового переговорного майданчика щодо деокупації Криму, який міг б стати аналогом нормандського формату, в якому йде мова про ситуацію в Донбасі.

Куратором проекту стала перша заступниця міністра Еміне Джапарова. За її словами, двері до участі у “Кримській платформі” відкриті не лише для західних партнерів України, але і для окупанта півострова - Росії. Щоправда, в МЗС сумніваються в тому, що Москва братиме участь у платформі.

Так, про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Сполучених Штатів, Великої Британії, Туреччини та інших країн. На якій стадії перебувають переговори з Європейським Союзом, поки невідомо.

Перший саміт Кримської платформи відбудеться в травні наступного року в Києві.

Зазначимо, Кремль давно і активно використовує іноземних політиків і бізнесменів для створення ілюзії міжнародної підтримки анексії півострова, створивши для цього так звану Міжнародну асоціацію «Друзі Криму» (МАДК). Що це за асоціація і яку мету вона переслідує насправді, читайте в статті Валентини СамарАсоціація друзів окупації Криму” в ZN.UA.