UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лондоні були позитивні домовленості й за лаштунками — Зеленський

А у Парижі сторони говорили про броньовану техніку та танки для наступу оборонців. 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час його вчорашньої поїздки у Велику Британію були досягнуті певні домовленості й за лаштунками, які він охарактеризував як позитивні. Про це він сказав під час пресконференції у Брюсселі.

"Я вважаю, що візит у Лондон був результативним. Ми наблизилися до надання далекобійної зброї та навчання пілотів. Також є деякі домовленості, які ми залишили за лаштунками, але вони є позитивними. Коли вони з'являться в нашій державі, то наша держава дізнається", - заявив він, пояснюючи, що зараз про це мовчать, позаяк не хочеться готувати Росію до сюрпризів. 

Як позитивну він оцінив також і зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом. 

"Що стосується Парижу та зустрічі з лідерами Франції та Німеччини... Я сприймаю її позитивно. Щодо конкретики багато не хочу формулювати публічно. Ми працювали над посиленням наших спроможностей в напрямку наступальних дій. Ми говоримо про броньовану техніку та танки. Я отримав позитив від нашої зустрічі", - додав Зеленський.

Читайте також: Володимир Зеленський виступив перед Європарламентом: повний текст промови

8 лютого після виступу перед парламентом Британії президента України Володимира Зеленського прем'єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак доручив Міноборони з'ясувати, які літаки країна потенційно може надати нам. На це оперативно відреагували у Москві, традиційно пригрозивши Лондону "військовими та політичними" наслідками. 

Та згодом глава Міноборони Британії Бен Воллес зазначив, що більш реалістично і продуктивно передбачити, що Британія надасть Україні літаки для гарантування її безпеки після війни. За його словами, і підтримка рухомих військ, і підтримка в повітрі наразі можуть бути забезпечені з допомогою БПЛА та далекобійних ракет. До речі, з останніми Лондон нам пообіцяв допомогти. Також там анонсували розширення навчань для наших військових, включивши в них пілотів та морських піхотинців.