UA / RU
Підтримати ZN.ua

У литовському парламенті представили "план Маршалла" для України

Литовські політики і дипломати домагаються того, щоб "план Маршалла" для України отримав підтримку на саміті Східного партнерства ЄС в листопаді.

План допомоги Україні, ініційований литовськими політиками, представили в Сеймі Литви посли країн-учасниць програми Східного партнерства.

Згідно з планом, протягом десяти років політики пропонують виділити Україні з 2018 року 50 млрд євро допомоги для заохочення малого і середнього бізнесу.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус відзначив необхідність якнайшвидшого надання допомоги Україні.

"Нам дуже важливо, щоб допомога, яка потрапляє в Україну, була б ефективною, щоб донори охоче виділяли для цього кошти, щоб їх не лякали прояви бюрократії та корупції, які ще є. Одночасно ми бачимо, що час не є нашим союзником, адже люди втомилися від війни, від бюрократії, від поневірянь", - сказав журналістам глава МЗС.

Лінкявічус також висловився за створення контролюючого органу за витрачанням коштів, які можуть бути виділені Києву за "планом Маршалла". Він повідомив, що питання створення контролюючого органу обговорювалося в ході презентації у Вільнюсі, щоб використання наданих Україні коштів було прозорим і не викликало сумнівів.

Саміт Східного партнерства відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів заявив, що"План Маршалла для України" розрахований на десять років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 рр.) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.

У той же час перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон сказав, що нічого не знає про "план Маршалла" для України. "Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав", - сказав він.