В даний момент Конституційний суд України не може розглядати конституційні скарги, оскільки без нового закону про Конституційному суді України для цього немає законодавчої основи, пише в своїй статті для ZN.UA доктор юридичних наук Михайло Савчин.
"Ппопри набрання чинності Законом про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя до сьогодні так і не ухвалено в новій редакції Закону про Конституційний суд. Без законодавчої основи Конституційний суд нині не може розглядати конституційні скарги.", - вказує автор.
За словами Савчина, саме тому продовжує зростати кількість скарг до ЄСПЛ проти держави Україна.
Крім того, через відсутність законодавчої бази все ще не обрано нового голову КСУ, і його повноваження на правах найстаршого за віком судді продовжує виконувати Юрій Баулін.
"Усе це яскраво увиразнює ігнорування нормативності конституції з погляду діяльності інституцій. Адже замість конституційно встановленого терміну до 30 березня Верховний суд буде сформовано наприкінці травня - протягом червня цього року, якщо не пізніше", - зазначає автор.
Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя). Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій і статус суддів". Зміни до Конституції (в частині правосуддя) набрали чинності 30 вересня.
Відповідно до змін до Конституції України (щодо правосуддя), будь-яка особа може подати конституційну скаргу до Конституційного суду, якщо вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в його справі закон України суперечить Конституції держави.
Як пише у своїй статті для DT.UA Юлія Кириченко, зараз у Конституційному суді не розглянуто 84 конституційні скарги і по всім категоріям справ прийнято 0 рішень.
Детальніше про актуальні питання роботи і реформування судової системи України читайте у статті Михайла Савчина "Нормативність конституції, або Чому важлива незалежність судової влади?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".