На зустрічі в Клубі ділових жінок в Чернівцях віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала Україну однією з найбільш "жіночих країн світу": жінки у нас становлять 55% населення.
Віце-прем'єр зазначила, що спостерігається переосмислення ролі жінок в українському суспільстві. Відбувається стрімке збільшення їх ролі в політиці і бізнесі. Постійно зростає кількість жінок-підприємців, які відкривають власний бізнес і домагаються успіху, повідомляє урядовий портал.
"Близько 40% українських підприємців - жінки, а серед малого бізнесу - половина. Суттєво менше жінок серед керівників компаній і підприємств - всього 30%, але позитивна динаміка тут: все більше компаній довіряють жінкам керівництво. Жінки складають більшість у громадських організаціях", - додала Климпуш-Цинцадзе.
Однак незважаючи на це, у Верховній Раді лише 12% депутатів - жінки. Набагато краще справа йде на місцях: у сільських радах 51% депутатів - жінки, сказала Климпуш-Цинцадзе, додавши, що і в уряді також є п'ять жінок.
Однак прагнення до рівних можливостей стикається як з пасивною дією застарілих колоніальних стереотипів, так і з організованим опором певних суспільних груп, які наполягають на архаїзації суспільства. "Маніпулювання навколо гендерної політики є складовою гібридної війни. За таких умов саме гендерна тематика є дуже зручною для цього. Саме тому і в Україні досі не ратифікована Стамбульська конвенція. Саме тому ми маємо антигендерні звернення депутатів обласних та міських рад, шаблонні, наповнені маніпуляціями і перекручуванням фактів", - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем'єр-міністр також навела приклади заробітної плати серед чоловіків і жінок декількох країн світу. Як правило, зарплата у жінок у переважній більшості країн світу менше, ніж у чоловіків, навіть на однаковій роботі. В Україні середня заробітна плата чоловіків перевищує заробітну плату жінок на 24,4%. За даними Євростату, у всіх країнах ЄС чоловіки на вищих посадах отримують плату більшу ніж жінки. Найбільша різниця - в Угорщині (33,7%), Італії (33,5%), Чехії (29,7%), Словаччини (28,3%), Польщі (на 27,7%), Австрії (26,9% ), Німеччини (26,8%) та Португалії 25,9%).
За даними опитування GfK Ukraine, більшість українців поділяють такі гендерні стереотипи як: "кожна жінка повинна бути, насамперед, дружиною і матір'ю" (67% вибрали це твердження), "чоловік повинен повністю забезпечувати сім'ю" (61%), "чоловік у будь-якому випадку повинен бути главою сім'ї" (57%).