UA / RU
Підтримати ZN.ua

У «Європейській Солідарності» відреагували на «рейтинг відряджень» Стефанчука й запропонували не зупинятися

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що Стефанчук має оприлюднити всю «тридцятку свого хіт-параду»

У парламентській фракції «Європейської солідарності» відреагували на «рейтинг» народних депутатів за кількістю й тривалістю закордонних відряджень, який оприлюднив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Своєю публікацією він дорікнув нардепам від «Європейської Солідарності», які скаржаться, що керівництво парламента не погоджують їм відрядження. 

«Команда «Європейської Солідарності», щонайменше, 10 років системно й якісно працює над європейською та євроатлантичною інтеграцією України. Для багатьох із нашої команди – це справа життя. Ми роками професійно, ефективно і віддано захищаємо національні інтереси, пояснюємо партнерам критичність їхньої допомоги, добиваємося її збільшення та посилення санкційного тиску проти РФ. До жодного з наших відпрацьованих закордонних відряджень немає жодних зауважень по суті. Але є якесь незбагненне небажання спікера Стефанчука зрозуміти свої обов’язки як керівника колегіального, демократично обраного, органу і небажання припинити керуватися радянськими підходами пущу/не пущу. Його завдання не вираховувати екселівськими табличками трудодні та маніпулювати ними», – заявила нардеп від «Європейської Солідарності» та голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе у коментарі «Дзеркалу тижня». 

Читайте також: Для проведення виборів в Україні під час війни потрібно розв'язати п'ять проблем — Стефанчук

Нардеп вважає, що спікер Стефанчук мав би зосередитися на своїх прямих обов'язків та налагодити системну роботу з ухвалення євроінтеграційних законопроєктів – «щоб не робити якісь фрагментарні речі в останній момент, як студенти, що вчаться в останню ніч перед іспитом».

«Спікеру ж, видно, така діяльність цікава, тому він малює таблички і рахує дні, які провели у відрядженні кілька депутатів. Ця затія може б мала сенс, якби він опублікував першу тридцятку свого хіт-параду*. А ще цікавіше було би ознайомитися із сумами бюджетних грошей, витрачених на поїздки всіх депутатів і супроводу керівництва Ради. На всі наші запити з цього приводу керівництво Парламенту присилає відмовки. Певно, час поставити це питання Рахунковій палаті, зважаючи на те, як пильно пан Стефанчук охороняє цю таємницю. Наші депутати у 90% поїздок їздили не за гроші платників податків, за винятком кількох парламентських асамблей. До Вашингтона ми теж збиралися їхати не за державний кошт. Цікаво, скільки українці заплатили за вояж близько 30 слуг, котрі за бюджетні гроші зараз у США, і якою є ефективність цієї поїздки, коли конгресменів немає на округах?» – каже нардеп. 

Читайте також: П'ять депутатів регулярно не відвідують засідання ВР. Стефанчук назвав їхні імена

Климпуш-Цинцадзе запитує, чи не бажає Стефанчук опублікувати «статистику відвідувань, статистику зрадників, статистику тих депутатів, які під виглядом відряджень їздили на відпочинок? Можна ще підготувати статистику роботи в регіонах, а також присутності на каналі «Рада» і в єдиному марафоні, статистику роботи комітетів. Щоб усі могли подивитися і оцінити ефективність кожного».

«Верховна Рада в такий час жорстких випробувань має демонструвати єдність, яку може забезпечити її голова, якщо відмовиться виконувати забаганки Банкової і почне однаково ставитися до всіх колег. Ми маємо відповідати політичним критеріям вільного світу, які є важливими для вступу і в ЄС, і в НАТО. Це в тому числі повага до опозиції та свобода слова. Наші депутати готові продовжувати працювати далі, використовувати всі свої знання, контакти та довіру партнерів до нас на користь держави, як робимо це десятиліття. А оцінять здійснення наших депутатських повноважень, в тому числі міжнародних, не таблички, а виборці після війни, які й уповноважили нас представляти їхні інтереси», – вважає Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Гончаренка не пустили за кордон на конференцію ПАРЄ. У «Євросолідарності» заявили про тиск

Публічне обговорення ситуації із відрядженнями народних депутатів актуалізувалося після того, як Петра Порошенка з парламентської фракції «Європейської Солідарності» прикордонники не випустили з країни – посилаючись на те, що розпорядження про відрядження було скасоване першим заступником спікера Олександром Корнієнком. За словами Порошенка, у нього були заплановані зустрічей у Польщі та США. Він мав намір зустрітися з «проблемними» республіканцями та спікером Палати представників Майком Джонсоном.

Пізніше Служба безпеки України та українська розвідка заявили, що отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку спецслужб РФ, спрямованих проти України і саме через це Порошенка не випустили з України.