UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єврокомісії вважають, що Угода про асоціацію пропонує набагато більше інтеграції, ніж ЄС та Україна були здатні досягти досі

Але її потенціал не використовують в повному обсязі. 

Керівник групи підтримки України в Європейській комісії, заступник генерального директора Генерального директорату Єврокомісії з питань політики добросусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова заявила, що Угода про асоціацію України та ЄС, яка набула чинності в 2017 році, пропонує набагато більше інтеграції, ніж сторони  змогли досягти за весь час. Про це вона розповіла під час інтерв'ю виданню "Інтерфакс Україна"

"З моменту підписання у 2014 році з остаточним набуттям чинності у 2017 Угоди про асоціацію з поглибленою та всеосяжною зоною вільної торгівлі ми пройшли довгий шлях її реалізації. Я думаю, що було багато успіхів, але я також думаю, що загальний зміст, і наш президент сформулювала це дуже правильно, полягає в тому, що є величезні можливості для того, щоб йти ще глибше, ще далі. Цей документ – його політична та економічна частини – передбачає, як і пропонує набагато більше інтеграції, ніж ми були здатні досягти досі", - сказала Матернова. 

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, за словами представниці Єврокомісії, вбачає у цій угоді значно більший потенціал, яких досі не реалізували. Тому вона пропонує і Україні, і своїй команді працювати над тим, аби всі доступні можливості використати в повному обсязі. 

"Наприклад, ми обговорювали внутрішній ринок у сфері цифровізації та телекомунікації. Ми також обговорювали факт того, що влітку ми почали, і Україна стала першою країною Східного партнерства, кібердіалог. Так само, як ми почали і продовжуватимемо вести діалог щодо так званого Зеленого курсу. Це форум, який очолюю я та віце-прем'єр Стефанішина", - пояснила Матернова.

Один форум вже відбувся у вересні. Наступний раунд повинен відбутися в Брюсселі. Швидше за все, це станеться в січні наступного року. 

За словами Матернової, фонд енергоефективності - проект, який Єврокомісія вважає критично необхідним для України. 

"Фонд енергоефективності дає результати вже прямо зараз. Майже 200 тисяч людей в Україні за два роки скористалися можливостями, які надає цей фонд. Я думаю, це непогано", - зазначила вона.

Матернова також позитивно оцінила наслідки саміту "Україна-ЄС", який відбувся у Києві 12 жовтня. 

"До того ж це був перший візит мого президента Урсули фон дер Ляєн в Україну на її нинішній посаді. Я думаю, що після труднощів, спричинених пандемією COVID-19 та запровадженими через це обмеженнями, було важливим здійснити цей візит. Я вважаю, що це був необхідний саміт, який надав можливість знову підтвердити глибину відносин між Україною та ЄС, зобов'язання, які ми маємо один перед одним і бажання працювати разом щодо низки спільних ініціатив", - сказала вона.

Читайте також: Україна просунулася у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, сукупний прогрес – 58%

Матернова також вважає, що наразі Євросоюз не в тому стані, аби робити кроки назустріч Україні в питанні інтеграції та досягати консенсусу щодо надання нам європейської перспективи. Проте вона позитивно оцінила нинішню взаємодію сторін, відкинувши тезу про саботування українською владою цього питання.