UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС безпрецедентний рівень підтримки початку переговорів про вступ України – Кулеба

Щоправда, остаточного рішення ще нема.

Зараз в Євросоюзі безпрецедентний рівень підтримки початку переговорів щодо вступу України в ЄС, заявив глава українського МЗС Дмитро Кулеба після засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі. Однак, за його словами, боротьба за відкриття переговорів продовжується.

«Безпрецедентний рівень підтримки відкриття переговорів про членство України в ЄС. Водночас безпосередньо рішення ще не ухвалено. І боротьба за це рішення триватиме не лише найближчими днями, а й під час засідання Європейської ради (14-15 грудня – ред.). Це для всіх вже очевидно», – заявив Кулеба

За його словами, всі, хто підтримує таке рішення, «налаштовані по-бойовому». І ця боротьба, додав Кулеба, «триватиме буквально до останньої хвилини засідання Євроради».

Кулеба також заявив, що у ЄС всі вражені від швидкості виконання Україною рекомендацій для початку переговорів. Зокрема, як зазначив міністр, на ЄС справило враження, що рекомендації виконали практично за місяць, а не до березня.

За словами глави українського МЗС, представники країн-членів ЄС у своїх виступах підкреслювали, що це рішення потрібно ухвалити не так заради України, а заради самого Євросоюзу загалом і його безпеки та процвітання. А якщо ж рішення не ухвалять, то це буде удар по ЄС.

Читайте також: У Євросоюзі заявили, що не мають "плану Б" щодо початку переговорів про вступ України до ЄС та продовження фінансування Києва

Нагадаємо, у Європейській комісії не погоджуються з думкою угорського прем’єра Віктора Орбана, що позиція ЄК щодо вступу України в Європейський Союз є «необґрунтованою та погано підготовленою». Таку заяву зробила представниця Єврокомісії Ана Пізонеро.

6 грудня, керівна партія Угорщини подала до парламенту країни резолюцію, яка закликає уряд не підтримувати початок переговорів про вступ України до ЄС. Будапешт посилює тиск на Брюссель напередодні саміту лідерів Союзу, який відбудеться наступного тижня.

Раніше журналіст і експерт Паризького інституту політичних досліджень Александр Харст у статті для The Guardian писав, що Євросоюзу не варто задобрювати Орбана в питанні України, є інший вихід. Зокрема, замість того, щоб постійно піддаватися шантажу з боку Будапешта, автор радить звернути увагу на статтю 7 угоди про ЄС. Ця стаття дозволяє призупинити членські права держави-члена, якщо вона «серйозно і вперто порушує принципи, на яких заснований ЄС».