UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ексспікера Литвина є привід хвилюватися: за «Харківські угоди» могли голосувати з порушенням регламенту ВР

За свідченнями деяких депутатів VI скликання, у сесійній залі не було кворуму, і питання ратифікації не повинно було ставитися на голосування.

Служба безпеки України за дорученням Ради національної безпеки і оборони розслідує обставини підготовки і ратифікації «Харківських угод» у 2010 році.

«Кому справді треба серйозно хвилюватися, то це ексспікерові Володимиру Литвину, якому самої ст. 80 Основного Закону для виправдання в суді, мабуть, буде малувато, оскільки є всі підстави вважати, що 27 квітня 2010-го він порушив «парламентську конституцію» – Регламент Верховної Ради, що вже мав на той час статус не постанови, а закону», - пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

За свідченнями деяких депутатів VI скликання, перед голосуванням за ратифікацію Харківських угод на табло в сесійній залі висвітилася цифра значно менша від 226 (за різними оцінками, від 211 до 216 - ред.), тобто в залі не було кворуму і спікер Литвин взагалі не мав права ставити це питання на голосування.

«Підтвердити спогади депутатів можуть або стенограма (якщо її, звісно, не відредагували), або (що надійніше) відеозаписи, які слідство може отримати в телеканалів, які знімали бурхливі події того дня. Заодно на цих відео, напевно, виявляться і факти «кнопкодавства»», - зазначає авторка.

Читайте також: Розслідування щодо «Харківських угод» куруватиме колишній юрист Медведчука

Про те, хто готував «Харківські угоди» і хто бреше, заявляючи сьогодні, що не голосував за них тоді; чи є прямий зв'язок між захопленням Криму Росією і угодами, підписаними у 2010 році; чому в 2008 році Україна не ухвалила закон про виведення ЧФ РФ; які сумнівні кейси може розкрити розслідування і чому гучні справи можуть тихо померти, читайте в статті Тетяни Силіної «Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?».