UA / RU
Підтримати ZN.ua

У дні тиші розміщується велика кількість матеріалів з ознаками прихованої агітації — експерт

Контраргументи технологів виборчих штабів кандидатів можна узагальнити до рівня примітивних тез "не впійманий - не злодій" та "а ви спробуйте довести, що це агітація, а не щось інше".

Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА та Рух "Чесно" вказують на чималу кількість матеріалів у публічному просторі в дні тиші перед першим туром президентських виборів без зазначених вихідних даних, але з ознаками прихованої агітації. Хоча ці матеріали й не містили прямих закликів голосувати за чи проти певних кандидатів, але були виконані в тій самій стилістиці, кольоровій гамі, тими ж шрифтами, що й інші агітаційні матеріали кандидатів, супроводжувалися простими гаслами - "Думай", "Змінюй", "Не втрать ще 5 років", "Підтримай наших", "Президент - слуга народу" тощо.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Михайло Каменєв, експерт Асоціації УМДПЛ, виконавчий директор ГО "Правозахисна ініціатива". За його словами, контраргументи технологів виборчих штабів кандидатів можна узагальнити до рівня примітивних тез "не впійманий - не злодій" та "а ви спробуйте довести, що це агітація, а не щось інше".

"І справді, юридичні перспективи справ щодо такої специфічної зовнішньої реклами вельми сумнівні, якщо взагалі не нульові. Ось тільки суспільство все бачить, усе розуміє. Так би мовити, всі все бачать, але нічого зробити не можуть. Можливо, з цим завданням упорався б суддя, котрий уміє не тільки механічно застосовувати букву закону, а й справедливо тлумачити його, але такі випадки для України – радше, винятки, ніж правило", - відзначає експерт.

Детальніше про неможливість дотримання "тиші" читайте в статті Михайла Каменєва "День тиші: досить мовчати!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".