UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдумі вважають, що Україна ненавидить кримчан. Все через воду

Там пообіцяли "розвіяти ілюзії України" й щодо цього питання.

У Державній думі Росії заявили, що слова глави МЗС Дмитра Кулеби про те, що Україна буде блокувати будівництво опріснювальних установок в Криму означають не що інше, як ненависть до жителів окупованого півострова. Такої думки дотримується спікер Держдуми В'ячеслав Володін, інформує ТАСС. 

"Таке ставлення до людей Україна демонструвала в Криму завжди. Припинивши раніше доступ прісної води по каналу, тепер вони хочуть докласти зусиль, щоб позбавити людей води взагалі... Це ж треба так ненавидіти людей!" - сказав Володін під час виступу. 

Він нагадав, як свого часу Україна сумнівалася, що Кримський міст все ж добудують, а пасажиропотік на півострів вдасться зберегти, та пообіцяв "розвіяти нові ілюзії". 

Читайте також: Глава окупаційної адміністрації Криму прокоментував стратегію України щодо деокупації

Раніше президент РФ Володимир Путін заявляв, що в окупованому Криму багато запасів прісної води, пошуком якої ніхто не займався, при цьому він упевнений, що воду можна знайти під Азовським морем. При цьому він підкреслив, що опріснювати морську воду дуже дорого для окупантів.

Як повідомлялося, окупанти Криму планують вирішити проблему водопостачання півострова за рахунок буріння свердловин. Такі дії призведуть до поглиблення проблеми засолення ґрунтів, яка істотно загострилася з приходом на півострів росіян.

У квітні 2021 року окупанти планують запустити водопровід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Щоб наповнити водосховище, бурильники «Кримгеології» пробурили три свердловини, до весни наступного року планується пробурити ще п'ять.

Нагадаємо, Росія ратує за відновлення подачі води по Північно-Кримському каналу, перекритому з початку анексії півострова в 2014 році. Окупанти використовують різні маніпуляції і пропаганду: від звинувачення України в «перекритті Дніпра» до заяв про «гуманітарну катастрофу в Криму».

Своєю чергою Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, а лише призупинила поставки води по каналу, побудованого для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Детальніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче » для читачів ZN.UA.