UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдепі США стурбовані можливим запровадженням Сенатом нових санкцій щодо "Північного потоку-2"

Держдеп проти нових санкцій щодо "Північного потоку-2", мотивуючи це можливим погіршень відносин з Європою напередодні переговорів з Росією.

Держдепартамент США стурбований голосуванням у Сенаті 14 січня щодо пропозиції республіканця Теда Круза про введення нових санкцій проти "Північного потоку-2". Про це на брифінгу для преси повідомив речник Держдепу Нед Прайс, передає Reuters.

За словами Прайса, Держдеп побоюється, що санкції підірвуть "об'єднаний фронт" з Європейськими союзниками щодо протидії Росії.

"Наше занепокоєння полягає в тому, що у разі прийняття цього закону, він лише підірве єдність наших європейських союзників у вирішальний момент, коли нам потрібно виступити єдиним фронтом у відповідь на російську загрозу Україні", - пояснив Прайс.

Читайте також: «Північний потік-2» став «головним болем» для нового канцлера Німеччини — The Washington Post

Нагадаємо, за ініціативою республіканця Теда Круза Сенат США 14 січня розгляне законопроєкт про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомлялялось, Круз блокував кадрові питання у зв'язку з рішенням адміністрації президента США Джо Байдена не вводити санкції проти газопроводу, щоб не псувати відносини з європейськими партнерами, насамперед Німеччиною. 

Читайте також: США спільно з ЄС намітили два шляхи впливу на Путіна - Блінкен

Розблокувати призначення республіканець погодився в обмін на голосування закону про санкції проти "Північного потоку-2". Йшлося про призначення 32 кандидатів, більшість з яких - на посади послів, а також на керівні посади.

Наступного тижня американські офіційні особи мають провести переговори з Росією щодо так званих "гарантій безпеки" в Європі. Зокрема, Вашингтон намагається відрадити Москву від вторгнення в Україну після того, як десятки тисяч військових РФ стягнуті до кордонів України.

Про те, чому російський газотранспортний проект викликає протиріччя в США, читайте на ZN.UA, в статті Михайла Гончара та Дениса Вінського - "Байден у пастці ""Північного потоку-2"".