У Міністерстві закордонних справ Білорусі прокоментували голосування проти резолюції Генеральної асамблеї ООН про порушення прав людини в аннексированном Россі їй Криму.
"Білорусь завжди голосувала проти будь-яких країнових резолюцій. Це наша принципова позиція. Ми на власному досвіді знаємо, що таке спроби штучної політизації, роздування проблем, яких в реальності немає в суспільстві і державі. Більше того, ми вважаємо, що Генеральна Асамблея ООН – не місце для обговорення і прийняття таких державних документів", - зазначив начальник відділу прес-служби МЗС Білорусі Андрій Шупляк.
Він нагадав про те, що раніше Білорусі пропонувала зняти з голосування в ООН весь пакет подібних "країнових резолюцій".
"На жаль, ця пропозиція не пройшла, і додатково до всього ми зазнали остракізму з боку деяких сильних світу", - підкреслив глава білоруського МЗС.
Крім того, Шупляк зазначив факт того, що голосування Білорусі проти країнових резолюцій не є ознакою бездушності країни до "заклопотаності їх ініціаторів".
"Наше голосування проти цього інструменту – спроба привернути увагу до його не тільки неефективності, але до його руйнівності. Без наполегливого пошуку шляхів і можливостей до зближення позицій, за рамками обвинувальних резолюцій, вирішення існуючих проблем не знайти", - вважає він.
Як повідомлялося раніше, у вівторок, 19 грудня, Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.
В МЗС назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятої в 2014 році, і розвинена в резолюції Генасамблеї ООН 71/205 в 2016 році.