До старту опалювального сезону лишилося близько двох місяців, проте в ЗМІ вже доволі активно обговорюється тема стійкості антипутінської коаліції на тлі стрімкого зростання вартості газу в Європі. Чи вплинуть складнощі сезону 2022 - 2023 на європейських союзників та на їх підтримку України, прокоментувала прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр.
Оскільки було зрозуміло, що Росія використовуватиме паливо, як засіб здійснення тиску на Євросоюз, Сполучені Штати ще у березні поточного року почали готувати партнерів до імовірної загрози. Перш за все, це стосувалося допомоги у збільшенні обсягів альтернативних джерел енергії.
У перший же місяць повномасштабного російського вторгнення в Україну, США досягли домовленостей з ЄС щодо постачання зрідженого природного газу (ЗПГ). Завдяки цьому, експорт ЗПГ на європейський континент зріс на 84% у порівнянні з 2021 роком, а частка американського експорту зросла майже втричі. За словами Карін Жан-П'єр, світовий експорт зрідженого природного газу до Європи з березня зріс на 20 мільярдів кубічних метрів порівняно з минулим роком.
На цьому Сполучені Штати зупинятися не збираються і готові й надалі допомагати партнерам накопичувати паливо у газосховищах. Водночас робота з розвитку альтернативних джерел видобутку чистої енергії та збільшення енергоефективності не припиняється. Тож попри всі зусилля очільника Кремля, захід готовий впроваджувати необхідні заходи для зменшення залежності від російських енергоносіїв.
"Захід об’єднаний. Ви бачите НАТО сильнішим ніж будь-коли. І тому ми віримо, що це партнерство буде продовжуватися. Також ми подбаємо аби наші партнери в Україні мали те, що їм потрібно для боротьби за свою свободу та суверенітет" - заявила прессекретарка Білого дому.
Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявляв, що розколу між партнерами по антипутінській коаліції не буде.