UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина взяла участь у Кримській платформі. Кремль пообіцяв розібратися

Пєсков назвав переговори щодо деокупації півострова зоною "історичних розбіжностей".

Участь в саміті Кримської платформи, який відбувся у Києві 23 серпня, взяв міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. У Кремлі залишилися незадоволеними позицією Анкари в питанні деокупації Криму. Прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков заявив росЗМІ, що Москва буде "роз'яснювати реальний стан справ".

"Ми не сприймаємо таку позицію наших турецьких колег, ми вважаємо її абсолютно невірною. І ми готові і сповнені терпіння далі роз'яснювати нашим турецьким колегам, так само як і іншим країнам, реальний стан справ з цим російським регіоном", - заявивши Пєсков.

Він назвав російсько-турецькі відносини такими, що мають партнерський характер. Та все ж Пєсков допускає, що між країнами можуть виникнути історичні розбіжності. 

"До області істотних розбіжностей відноситься якраз Кримська тема", - додав він.

Читайте також: «У Москви палає»: реакція світу на «Кримську платформу»

Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.

У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційного формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.

Зусилля російської дипломатії і спецслужб були спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в Кримську платформу». Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи» для читачів ZN.UA.