Україна як країна, яка переживає економічну кризу і піддається збройної агресії, не може собі дозволити позачергові вибори Верховної Ради.
Таку точку зору секретар РНБО Олександр Турчинов висловив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", опублікованому в п'ятницю, 4 березня.
"Навіть для економічно стабільних країн щорічні вибори – занадто велике потрясіння. Що тоді говорити про країну, що знаходиться в кризі та веде війну? Будь-яка соціально-політична дестабілізація, безумовно, грає на руку агресору", – підкреслив політик.
Він також додав, що, на його думку, головними загрозами національній безпеці України, крім корупції є популізм і непрофесіоналізм.
Турчинов висловив сподівання, що парламентські фракції зможуть найближчим часом сформувати оновлену коаліцію.
"Думаю, що парламентські фракції, які створили рік тому коаліцію, не вичерпали всього свого потенціалу та можуть швидко відновити демократичну більшість. Вони знайдуть вихід з кризи, вирішать будь-які кадрові питання, будуть приймати потрібні для України закони, якщо поставлять інтереси країни вище своїх вузькополітичних амбіцій", – резюмував політик.
Останнім часом неодноразово заявляла про необхідність дострокових парламентських виборів лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Рішуче проти можливого розпуску парламенту та позачергових парламентських виборів виступає прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. На його думку, цей крок лише поглибить політичну кризу в Україні і заблокує співпрацю з МВФ.
У свою чергу, президент Петро Порошенко пообіцяв не допустити дострокових парламентських виборів. Під час зустрічі з представниками Аспен інституту він сказав, що коаліція "має визначитися – і щодо кандидатури членів Кабінету міністрів та керівника уряду, і щодо програми і порядку реформ, які мають бути проведені, і щодо позицій фракцій, які будуть входити до складу цієї коаліції".
За даними опитування "Рейтингу", в січні 2016 року ідею розпуску парламенту і призначення нових виборів Верховної Ради підтримували 50% українців, проти - 34%.
Результати опитувань показують, що при дострокових виборах збільшать свої фракції в Раді "Батьківщина" і "Опозиційний блок". При цьому "Народний фронт" Арсенія Яценюка опиниться за бортом парламенту. Також у Раду можуть пройти "Свобода" та "Громадянська позиція".