UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК заблокувала постанову про вибори - джерело

За даними ZN.UA профільний комітет не встиг зібратися на засідання, яке анонсував Корнієнко.

У «Слузі народу» серйозні розбіжності щодо продовження реформи. За даними джерел ZN.UA в партії, є, як мінімум, чотири центри впливу, які по-різному бачать розвиток ситуації.

Спочатку прийнятий профільним комітетом варіант був такий: голосування постанови про затвердження нових районів, зміни до бюджетного кодексу в частині закріплення фінансів і повноважень на рівні громад, зміни до Виборчого кодексу і тільки потім постанова про призначення виборів.

Однак критична нестача часу до можливого за конституційними термінами оголошення виборів та тривалий розгляд закону про гральний бізнес, - внесли корективи. Вирішили спочатку голосувати за проект постанови про вибори, а потім за всі інші закони.

Проблема в тому, що з постанови рішенням комітету був виключений п. 6.2. що стосується призначення парламентом виборів в новостворених громадах і районах. Це право є у Центральної виборчої комісії.

Однак за інформацією ZN.UA, ЦВК, знаючи складність і суперечливість питання про збереження/ліквідацію субрегіонального рівня самоврядування, категорично відмовилася брати на себе відповідальність за оголошення/неоголошення виборів до райрад.

Профільний комітет, про засідання якого повідомив глава «Слуги народу» Олександр Корнієнко, за нашою інформацією так і не встиг зібратися і відкоригувати своє рішення. Тому голосування і перенесли.

Більш того, з'явилася інформація про те, що зараз реалізується початковий сценарій, про який ZN.UA вже писало в матеріалі «Судний четвер. Завалять чи мери децентралізацію?». Де йшлося про те, що залишаючи субрегіональний рівень і відповідно районні ради, влада страхується від провалу на виборах на рівні громад.

«Швидше за все, вони просто ведуть лінію, якої боялися мери - залишать райради і потім, програвши вибори в громадах, заберуть у них частину повноважень і грошей і віддадуть районам. Можливо це взаємовигідна змова влади з елітами районного рівня. Ми залишаємо вам повноваження і гроші - по суті зберігаємо вас і годівницю, а ви йдете під нас. Та сама продаж франшизи на районному рівні», - розповіло джерело.

На підтвердження цієї версії служить вже публічний факт, що законопроект №3614 про зміни до Бюджетного кодексу будуть голосувати в першому читанні, а не в цілому пакетом разом з постановою про нові районах.

Є ще один сценарій, про який говорять джерела в комітеті. Але це, в разі, якщо все-таки будуть розглядатися зміни до Виборчого кодексу. Глава профільного комітету ЦВК Клочко через систему СЕДО вже зареєстрував законопроект про те, що всі рішення місцевих рад приймаються 2/3 голосів. У поєднанні з нормою про імперативний мандат на місцевому рівні, яка є в поправках до Виборчого кодексу, це історія про партію влади, яка програла місцеві вибори, але отримала шляхом маніпуляцій з законодавством «золоту акцію».

Однак, ймовірність розгляду і прийняття закону про зміни Виборчого кодексу з кожним днем ​​все зменшується.

Важливо відзначити також, що сама постанова №3650 по районам, яке збираються голосувати завтра, знаходиться в зоні ризику.

Читайте також: Рада на цьому тижні збереться на ще одне позачергове засідання - Разумков

Верховна Рада під час засідання 13 липня мала розглянути проект постанови, який датою проведення місцевих виборів визначає 25 жовтня 2020 року. Однак після того, як профільний комітет заявив про термінову необхідність внесення зміни до постанови, його зняли з розгляду. 

У своїй статті для ZN.UA Інна Ведернікова повідомила про те, що розглянути поправки до Виборчого кодексу народні депутати планують 16 липня - передостанній день третьої сесії Верховної Ради дев'ятого скликання. Детальніше про причини такого рішення читайте в статті Інни Ведернікової "Влада валить свій же закон про зміни до Виборчого кодексу. Чому?".