UA / RU
Підтримати ZN.ua

Це не розбіжності чи дипломатичне непорозуміння – Зеленський відповів Бразилії та Китаю на непідтримку Саміту

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війна це не розбіжності, а неповага та агресія. Так він відповів на запитання журналістів щодо позиції Китаю та Бразилії, які не прийняли участь чи не підписали підсумкове комюніке Саміту миру у Швейцарії.

«Допомогти звузити розбіжності… Але війна це не розбіжності, це неповага до життя людей, до свободи, до демократії, до цінностей однієї країни, і це Росія, вона окупант, проти іншої країни, і це Україна і вона жертва. Це не розбіжності, це не якесь дипломатичне непорозуміння, це серйозна історія, серйозна кількість жертв», - заявив Зеленський на підсумковій пресконференції після Саміту миру.

Він нагадав, що  Україна не починала війну і не веде її на території Росії, а війна відбувається виключно на території України.

Зеленський зазначив, що принцип територіальної цілісності визнали усі учасники Саміту

«Як тільки і Бразилія, і Китай доєднаються до тих принципів, які нас сьогодні об’єднали, ми будемо раді чути їх думки, навіть якщо вони не співпадають із більшістю світу. Це нормально – об’єднувати зусилля для закінчення війни», - додав президент.

Читайте також: Китай в ООН закликав Україну та Росію «піти назустріч один одному» – після ультиматуму Путіна

Нагадаємо, що Китай не взяв участі у Саміті миру в Швейцарії, а Бразилія не підтримала підсумкового комюніке.

Нагадаємо, наприкінці травня Бразилія та Китай представили так званий новий «мирний план Глобального Півдня». У ньому міститься заклик до проведення міжнародної конференції, визнаної як Росією, так і Україною – як альтернативи українському мирному плану.

Багаторічна та систематична підтримка Росії з боку Китаю свідчить про його зацікавленість у підтриманні високої температури протистояння в Україні й набутті економічних і геополітичних вигод від його різноманітних побічних ефектів. Чому Китай став третім, який сміється, в російсько-західному конфлікті навколо України, пояснюють аналітики Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) при Шведському інституті міжнародних відносин (UI) Андреас Умланд і Гуго фон Ессен у статті «Що означає для України та Заходу китайсько-російський альянс».