UA / RU
Підтримати ZN.ua

Це може бути шансом вирішити питання, які не зрушили з місця чотири роки – Єлісєєв про політичні зміни в США

Він нагадав, що за попередньої каденції Трампа було чимало позитивних зрушень.  

Обрання Дональда Трампа на пост президента США слід розглядати як шанс вирішити питання, які українська адміністрація не змогла узгодити із Білим домом впродовж чотирьох попередніх років, заявив у коментарі ZN.UA надзвичайний та повноважний посол України, голова ГО «Центр нових рішень» Костянтин Єлісєєв.

Він нагадав, що саме в часи роботи адміністрації Дональда  Трампа під час його попередньої каденції Україна вперше отримала від США летальну зброю, зокрема «Джавеліни». Також Трамп активно співпрацював із Києвом у питанні «Північного потоку 2» і запровадив потужні санкції проти компаній, які були залучені до цього політичного, передусім проекту.

«На жаль, до речі, адміністрація Байдена потім ці санкції, зрештою, пом'якшила. Врешті, давайте не забувати, що фактично під час адміністрації Трампа ми забезпечили свою територіальну цілісність через декларацію Помпео», -  вказав дипломат.

Також Трамп та його адміністрація активно допомагали Україні у питанні отриманням Томосу і підтримки  православної церкви України. За словами Єлісєєва, цього теж не потрібно забувати, оскільки фактор релігії матиме дуже важливе значення і в подальшому контексті розбудови відносин із Трампом, його адміністрацією та Конгресом.

Читайте також: Зеленському уже потрібно брати уроки гри в гольф – Єлісєєв про перспективу хороших відносин із Трампом

Дипломат підкреслив, що хто б не посідав пост президента в Білому домі, Україні в першу чергу важливо мати підтримку обох провідних партій США, адже на цьому завжди базувались взаємини між державами.

«Нам потрібно відбудовувати і розбудовувати двопартійну підтримку уже з новим складом Конгресу, бо від нього буде залежати багато чого. Тому це дуже важливо, і про це не треба забувати», - вказав експерт.

Нагадаємо, що разом з виборами президента в США відбулись вибори до Конгресі, за підсумками яких перевагу як в Палаті представників так і в Сенаті здобула Республіканська партія.