До голови Верховної Ради Володимира Литвина надійшли заяви трьох народних депутатів з проханням не враховувати їхні голоси у голосуванні за закон про принципи мовної політики. Про це повідомила прес-служба парламенту.
У прес-службі також зазначили, що 5 червня за результатами розгляду законопроекту до голови Верховної Ради надійшли документи про виключення двох депутатів зі складу фракції НУ-НС.
Як відомо, Верховна Рада 5 червня проголосувала у першому читанні за законопроект № 9073 «Про основи державної мовної політики» народних депутатів (Партія регіонів) Вадима Колесніченката Сергія Ківалова. «За» ухвалення законопроекту проголосували 234 народних депутата при необхідних 226.
У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).
Читайте: Рада прийняла у першому читанні законопроект про статус російської мови
Відразу після голосування на засіданні фракції НУНС було прийнято рішення про виключення Сергія Василенка та Сергія Харовського, які підтримали скандальний законопроект.
Окрім того, свої голоси за законопроект віддали депутати від фракції Народної партії Вадим Гривковський і Сергій Гриневецький. З позафракційних за законопроект проголосували Леонід Грач, Анжеліка Лабунська, Олег Маліч, Олександр Шепелєв, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов. Додамо, що всі інші позафракційні депутати значаться в списку Ради відсутніми.
Проти закону виступили «регіонали» Олег Муц і Василь Чуднов. Окрім того, не голосував за закон депутат від фракції ПР Валерій Келестін.
Відзначимо, заступник глави депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Володимир Каплієнко після голосування заявив, що не знає, чому його картка проголосувала за законопроект про основи державної мовної політики. Більше того, стверджує він, жоден з 5 інших його колег по групі, які нібито проголосували за мовний законопроект, у сесійній залі у вівторок, 5 червня, не був присутній. !zn
Читайте також:
Каплієнко не знає, як картки депутатів «Реформи заради майбутнього» могли проголосувати за мовний законопроект
Опозиція не встигла зірвати голосування мовного законопроекту через «хитрий план» Литвина
Законопроект про статус російської мови до другого читання будуть готувати місяць