Керівнику IT-компанії Turboseo Володимиру Литвину, затриманому вчора, 31 жовтня, за підозрою в розтраті коштів при закупівлі рюкзаків для Національної гвардії повідомили про підозру, передає видання "Українська правда" з посиланням на джерело в НАБУ.
За даними ЗМІ, саме номером телефону Литвина користувалася компанія "Дніпровенд" при закупівлі рюкзаків в 2014-2015 роках.
Як повідомив раніше народний депутат Сергій Лещенко з посиланням на власні джерела, Литвин є керівником IT-компанії Turboseo. Крім того, він також керує фірмою, яка за результатами тендеру повинна була пошити партію рюкзаків для МВС.
За словами політика, НАБУ завершило розслідування ще взимку, але Спеціалізована прокуратура погодила повідомлення про підозру трьом фігурантам справи тільки зараз.
"Те, що підозру погоджено лише зараз, після конфлікту Порошенка і Авакова, посилює чутки про певний вплив Адміністрації президента на Холодницького", - написав депутат.
Нагадаємо, 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова Олександра.
Пізніше в Національному антикорупційному бюро України уточнили, що обшуки проводилися в рамках розслідування розкрадань при закупівлі рюкзаків МВС у 2015 році. Проведення обшуків в будинку Олександра Авакова намагалися перешкодити невідомі люди, які заблокували виходи, а також поліція, що оточила нібито "заміновану" будівлю.
Пізніше в рамках цієї справи було затримано сина Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, а також підприємця Володимира Литвина.
У Бюро наполягають на тому, що закупівля рюкзаків за завищеними цінами завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.
Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.
Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.
У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив тоді Ситник.