UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп не хоче війни з Іраном після удару дронов за Саудівської Аравії

Глава Білого дому вважає, що найвірогідніше за нападом стоїть Іран, але вони чекають фінальні матеріали розслідування з Вашингтона.

Президент США Дональд Трамп заявив про бажання США уникнути війни з Іраном після вчорашньої атаки дронів на нафтові об'єкти саудівської державної нафтової компанії Saudi Aramco, повідомляє Reuters.

Трамп зазначив, що не хоче переходити до будь-яких військових дій, оскільки атаки призвели до зростання цін на нафту і зміцнили побоювання нового конфлікту на Близькому Сході. Американський президент вважає, що все ж Іран стоїть за нападами на нафтові заводи в Саудівській Аравії.

Іран відкинув звинувачення США в тому, що саме в суботу після удару був завданий збиток найбільшого в світі нафтопереробного заводу і спровокований найбільший стрибок цін на нафту за останні десятиліття – на 19%.

За словами Трампа, Сполучені Штати все ще розслідують питання про те, варто чи Іран за ударами Саудівської Аравії, але за його словами "це, безумовно, на даний момент виглядає саме так".

Агентство пише, що Трамп ясно дав зрозуміти, що не збирається поспішати з початком нового конфлікт від імені Саудівської Аравії.

Перед цим Міністерство фінансів США оголосило про внесення в санкційні списки, пов'язані з Іраном, 16 компаній та 9 фізичних осіб, а також 6 танкерів.

В 2018 році США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди і ввели проти Ірану санкції. У відповідь Тегеран почав прискореними темпами відновлювати свою ядерну програму.

Німеччина, Франція і Британія припускають, що із-за посиленого санкційного тиску США на Іран цінність ядерної угоди ризикує бути зведена до нуля, так як чим сильніше Вашингтон тисне на Тегеран, тим більше положень "ядерної угоди" відкидає останній. У зв'язку з цим у трьох столицях зажадали продовження діалогу щодо відновлення або переукладання ядерної угоди і висловили занепокоєння зростанням напруженості в регіоні Перської затоки.

Детальніше про проблеми з контролем над ядерними випробуваннями читайте у статті Олексія Ижака "Невидимі ядерні випробування" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".