Законопроект про медіа можуть винести на голосування у Верховній Раді в середині або в кінці травня. Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» сказав міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
«Я сподіваюся, що, можливо, в середині, можливо, в кінці. Принаймні ми ставимо собі це за мету», - сказав він.
На думку міністра, закон так довго обговорюється з представниками медіаспівтовариства, що вже відстає від реалій.
«І в кінці кінців всі дискусії зводяться до того, що не треба нас регулювати взагалі. Такого вже не буде. Тому що світ не стоїть на місці. І така регуляція існує в Європі, і така регуляція починається в Америці. Тому, вибачте, будемо рухатися разом з цивілізованим світом, не таким, як така регуляція, як ми бачимо зараз відбувається в Росії, коли шановне видання, типу «Медуза», оголошують іноземним агентом. Це зовсім іншого роду регуляція. Цивілізована європейська і за європейськими стандартами», - додав Олександр Ткаченко.
25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який деталізував державний статус і вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу до освіти.
16 січня 2021 року набула чинності норма закону, згідно з якою обслуговування споживачів у всіх закладах має здійснюватися саме на українській мові. За порушення законодавства в цій сфері Уповноважений або його представник повинні скласти акт і оголосити попередження. За повторне таке порушення накладається штраф на суб'єкта господарювання в розмірі від 5100 до 6800 грн. Такі штрафи поки не вступили в силу.
11 лютого 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №4638, яким пропонується скасувати штрафи за використання в сфері обслуговування державної мови. Ініціаторами законопроекту стали народні депутати з "Слуги народу".