Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко 20 липня передав прем'єр-міністру Денису Шмигалю заяву про свою відставку. Причиною нібито стало не вечірнє звернення президента Володимира Зеленського, написав політик у Telegram.
"Приніс сьогодні ввечері прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві президента щодо цього ж питання", – заявив Ткаченко.
Він наголосив на важливості культури під час війни, пояснивши свою думку тим, що наша держава б'ється не лише за території, а й за людей.
"А люди – це наша памʼять, історія, мова, творчість попри війну, спадщина і минуле заради майбутнього. І приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності і наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших", – підсумував міністр.
Раніше Ткаченко викликав обурення багатьох українців через інформацію про те, що на фінансування кіноіндустрії держава збирається витратити близько 400 мільйонів гривень. Ці кошти були заплановані у бюджеті ще минулого року. Зокрема, йдеться про фінансування 53 проєктів – художніх телесеріалів та документальних фільмів – від 32 вітчизняних продакшнів.
Крім того, міністр культури та інформаційної політики назвав доречним виділення понад 500 млн грн на завершення розпочатого ще у 2008 році будівництва Музею Голодомору. За його словами, експозиція музею буде створюватися за кошти донорів.
На початку червня петиція про звільнення з посади Олександра Ткаченка набрала необхідні 25 тисяч підписів. Автору звернення тоді відповіли відмовою в розгляді, а згодом пояснили все помилкою в системі. 19 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль у новій відповіді на петицію зазначив, що не бачить підстав для відставки Ткаченка, а зі змісту петиції "неможливо встановити факти та обставини, які давали б чіткі підстави" для цього.