UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тюрма і конфіскація: Таджикистан, Киргизстан та Узбекистан застерегли своїх громадян від участі у війні в Україні

У Москві анонсували відкриття пункту вербування у міграційному центрі та обіцяли надати російське громадянство за рік служби.

Намагаючись поповнити чисельність армії РФ, яка воює проти України, у Росії вирішили відкрити пункт вербування у московському міграційному центрі, а Держдума прийняла закон про надання іноземним найманцям російського громадянства після року служби. Проте влада щонайменше трьох країн ОДКБ застерегла від цього своїх громадян.

Про те, що через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян країн Центральної Азії, у серпні повідомляла українська розвідка. Співробітникам військових комісаріатів та відділів поліції тоді доручили "проводити агітаційні заходи" з громадянами Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану.

А вже 20 вересня міський голова Москви Сергій Собянін на своєму сайті повідомив, що в міграційному центрі столиці відкриють представництво Міноборони РФ. Того ж дня Держдума спростила процедуру набуття громадянства для іноземців, які уклали контракт на службу в ЗС РФ. Якщо раніше отримати російський паспорт вони могли після трьох років служби, то тепер для цього досить року.

Читайте також: Business Insider: Найманці «Вагнера» можуть стати катастрофою для Путіна і Росії

Проте вже наступного дня, 21 вересня, уряди цих країн попередили своїх громадян про кримінальну відповідальність за участь у бойових діях у складі армії РФ.

“Посольство Киргизької Республіки в РФ застерігає громадян КР, які тимчасово перебувають на території РФ, від участі в збройних конфліктах або військових діях на території іноземних держав, за що встановлено кримінальну відповідальність, – повідомили на сайті посольства Киргизстану. – За участь громадян КР у бойових діях на території іноземних держав передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна”.

Аналогічну заву опублікували у посольстві Узбекистану у РФ. "За вчинення цього діяння передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років", — сказано в повідомленні.

Про відповідальність за найм на військову службу для громадян Таджикистану нагадало місцеве видання ASIA-Plus, яке посилається на ст. 154 Кримінального кодексу Таджикистану. В ці статті сказано, що за найманство передбачено позбавлення волі строком від 5 до 10 років.

Читайте також: Вірменія розчарувалася в проросійському ОДКБ: у Радбезі критикують відсутність реакції на конфлікт з Азербайджаном

Нагадаємо, 21 президент Росії Владімір Путін виступив зі зверненням до росіян, під час якого оголосив про початок у РФ часткової мобілізації. Таким чином в РФ планують компенсувати втрати на фронті в Україні. Також у Росії активно вербують в'язнів до ПВК "Вагнера" для відправки на фронт.

Зазначимо, російська агресія проти України примусила країни регіону подивитися на РФ крізь призму власних загроз. Приходить усвідомлення ними вразливості перед Росією, зважаючи на неприховані територіальні претензії, економічну залежність, ризики дестабілізації ситуації з боку Москви у разі послаблення її впливу та, нарешті, питання власної безпеки, які вона навряд чи зможе забезпечити. Все це суттєво похитнуло позицію Росії між членами ОДКБ Киргизстаном, Таджикистаном та Узбекистаном. Детальніше про це читайте в статті Наталії Батуринської "Путін у слабкій позиції: чому на зустрічі з ним запізнюються президенти".