Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що закон про принципи мовної політик и обов'язково буде скасовано.
«Цей «закон» незабаром буде неодмінно скасовано. І це не моє своєрідне побажання з-за ґрат, це - гарантія!», - написала вона з лікарні «Укрзалізниці» у Харкові.
«Сьогоднішній, так би мовити, «закон» абсолютно суперечить Конституції України, вже не кажучи про здоровий глузд і елементарний людський розум», - цитує екс-прем'єра її прес-служба.
Тимошенко порівняла цей закон з Валуєвським циркуляром царських часів. «У 1863 чи в 1864 році (за дату прошу вибачення, тому що, можливо, помиляюся на кілька років, у мене, як ви знаєте, в останні десять місяців є певні проблеми з Інтернетом) був прийнятий горезвісний Валуєвський циркуляр - таємне розпорядження міністра внутрішніх справ про заборону і витіснення української мови з літературного застосування», - написала вона.
Читайте: Рада прийняла у першому читанні законопроект про статус російської мови
«Сьогодні, майже 150 років потому, новоявлені «валуєви» Межигір'я зробили ще один крок до знищення української мови», - додала Тимошенко.
На її думку, «вони, про всяк випадок, знищують все українське, як чуже, невідоме їм і небезпечне», - і «на черзі Гімн України, Прапор, вишиванки...»
«Сьогоднішнє голосування стало останнім цвяхом у труну нинішньої влади. З сьогоднішнього дня вони просто «зомбі», які сновигають Україною через недогляд історії. Але недовго залишилося», - вважає Тимошенко.
«Ще хочу нагадати Януковичу, що те слово, яке дуже часто останнім часом вживають в його оточенні і яке є у відомій фразі («Видимо, скоро надо будет тикать»), походить від слова «втікати». А тікати буде треба ... Якщо вийде... У чому я щиро сумніваюся... Я за цим обов'язково простежу...», - пообіцяла вона.
Як відомо, Верховна Рада 5 червня проголосувала у першому читанні за законопроект № 9073 «Про основи державної мовної політики» народних депутатів (Партія регіонів) Вадима Колесніченката Сергія Ківалова.
У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).
Зазначимо, лідери об'єднаної опозиції визнали, що не були готові до голосування за скандальний документ, хоча мали план протидії прийняттю закону про основи державної мовної політики.
Зокрема, депутат Тарас Стецьків (НУ-НС) запевнив, що депутати від опозиції готові були до силового розблокування трибуни, але такого наказу від керівників фракцій не надходило.
Тепер мовний законопроект буде готуватися до другого читання протягом 30 днів. !zn
Читайте також:
Опозиція побилася з «Беркутом» на Майдані
Литвин запевнив, що закон про мови не буде виконуватися
Опозиція не встигла зірвати голосування мовного законопроекту через «хитрий план» Литвина
Законопроект про статус російської мови до другого читання будуть готувати місяць