“Правозахисна благодійна організація ганебно критикує жертв російської агресії”, – починається стаття у британській The Times на тлі повідомлень з боку генсека Amnesty International Агнес Калламар про те, що доповідь групи піддалася жорсткій критиці в соціальних мережах.
“Коли в 1945 році до Британії дійшли новини про табори смерті в окупованій нацистами Європі, Віра Бріттен, відома письменниця-пацифістка, стверджувала, що ці жахи оприлюднювалися «принаймні частково, для того, щоб відвернути увагу від хаосу, спричиненого в німецьких містах бомбардуваннями союзників». Учасники кампанії, які заявляють про свої гуманітарні інтереси, іноді можуть не помітити основну моральну відмінність між справедливою справою та злом. Випадок “такого ж роду тупості” наводить Amnesty International, захисна організація з прав людини.
Здавна присвячена оприлюдненню випадків щодо в’язнів сумління, Amnesty цього тижня рішуче взялася знищити довіру до себе, служачи “мегафоном для пропаганди режиму Путіна”», – йдеться на сторінках газети.
“Калламар поскаржилася, що групу розкритикували в соціальних мережах, начебто це вона (група) була якоюсь ображеною стороною, і що її легковажний фейлетон про Україну має статус священного писання", – пишуть журналісти The Times.
А також припускають, що в будь-якій серйозній неурядовій організації Калламар вже давно довелося б піти у відставку, на тлі такого скандалу.
Нагадаємо, нещодавно AI опублікувала дискредитативний щодо ЗСУ матеріал, в якому звинуватила в розміщенні військових баз в лікарнях і школах, чим наражає на небезпеку життя цивільних. В організації заявили, що "це порушує закони війни, але жодним чином не виправдовує невибіркові атаки Росії".